Різниця між турецьким і російським золотом

Різниця між турецьким і російським золотом

Бажаючи придбати якісні та красиві ювелірні вироби з золота, багато наших співвітчизників відправляються до Туреччини. Зрозуміти їх можна, адже ціни на дорогоцінні метали там істотно нижче. З чим пов'язаний цей факт? І чи дійсно якість турецького золота значно нижче нашого - російського? Спробуємо знайти відповіді на ці питання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Турецьке золото - привізні вироби з благородного металу жовтого кольору, що реалізуються на території Туреччини.

Русское золото - благородний метал жовтого кольору, що видобувається на території Росії.

до змісту ↑

Порівняння

Почнемо з того, що проба золота варіюється в межах від 0 до 1000 і свідчить про відсоток вмісту благородного металу. Так, золото 999, 9-ї проби вважається абсолютно чистим - це стандартний золотий злиток. Воно дуже дорого в отриманні і за рахунок своєї ковкості і пластичності вживається виключно в хімії. В нашій країні офіційно прийнято сім основних проб. Наприклад, золото 585-ї проби свідчить про зміст 58, 5% благородного металу, що залишилися 41, 5% - інші метали, часто використовувані для додання міцності виробам. Серед додаткових елементів можна назвати паладій, нікель, мідь, срібло.Від масової частки змісту того чи іншого металу буде прямо залежати колір і якість виробів, їх корозійної та інші фізико-механічні властивості.

Купуючи російське золото, вироблене за ГОСТом, можна бути впевненим в якості вироби, адже воно піддається стандартної технології металообробки. Це свідчить про те, що всі додаткові метали використовуються в ньому в строго визначеному процентному співвідношенні, а вироби з даного сплаву будуть носитися практично вічно. У Туреччині ж взагалі золото не видобувають, його імпортують з інших країн. Купуючи турецьке золото, привезене, наприклад, з Америки і Німеччини, можна напевно знати концентрацію додаткових сплавів, від яких безпосередньо залежить міцність і довговічність виробу. Тому краще віддати перевагу російським ювелірним виробам з традиційних сплавів, ніж купувати "кота в мішку".

Чому ж турецьке золото дешевше російського? Справа, знову ж таки, в додаткових металах. Так, біле золото з додаванням нікелю буде коштувати значно дешевше, ніж з додаванням паладію. Однак нікель може викликати алергію, і багато серйозних ювеліри з різних країн просто не використовують його для виготовлення своїх виробів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Російське золото видобувається на території нашої країни, турецьке - імпортується з інших країн.
  2. Російське золото, виготовлене за ГОСТом, піддається стандартної технології металообробки. Вироби з даного сплаву будуть носитися практично вічно. Купуючи турецьке золото, не можна напевно знати концентрацію додаткових металів, від яких безпосередньо залежить міцність і довговічність виробу.
  3. Турецьке золото дешевше російського за рахунок використання низькопробних додаткових домішок. Деякі метали можуть викликати алергію, тому вироби з ними менш дорогі.