Різниця між бескамерной і камерної шиною

Різниця між бескамерной і камерної шиною

Колись всі автомобільні шини мали в своїй конструкції камеру. Але потім на колеса стали встановлювати вдосконалений варіант вироби - безкамерну шину. Завдяки особливій будові вона має набагато кращі характеристики.

Зміст статті

  • Кілька слів про маркування
  • Порівняння
  • Таблиця

Кілька слів про маркування

Почнемо з того, що явних зовнішніх відмінностей між зразками того і іншого виду немає. Тому, щоб зрозуміти, яка шина знаходиться перед очима, є сенс пошукати маркування. Виробники наносять її на бічну поверхню виробу. Маркування може бути представлена ​​повною написом або тільки буквами. На безкамерній шині можна виявити "TUBELESS", "TL" або "T". На камерній - "TUBE TYPE", або коротко - "TT".

Втім, на камерній шині може і не стояти жодної позначки. Швидше за все, це свідчить про те, що вона була виготовлена ​​ще в ті часи, коли бескамерной різновиди не існувало, і тому не було необхідності в маркуванні.

до змісту ↑

Порівняння

В чому полягає головна відмінність безкамерної шини від камерної, зрозуміло вже з самих назв цих виробів. Камерна шина - складова. Якщо вона встановлена ​​на колесо, ми можемо бачити тільки її покришку. Під цим верхнім гумовим шаром знаходиться окрема деталь - камера.Накачана, вона виглядає як еластична труба, замкнута в кільце. Саме камера обумовлює пружність такої шини.

Безкамерна шина, в свою чергу, цільна. Чому вона тримає форму і не здувається? Вся справа в особливостях її кріплення на ободі колісного диска. Посадка в цьому випадку є настільки щільною, що витік повітря абсолютно виключена. Важливу роль тут відіграють і пристрій посадкового борта шини, і конструкційні особливості самого обіду. На малюнку показано будову двох типів шин:

Виключне значення в структурі безкамерної шини має герметизуючий шар. Він має властивість обволікати гострий предмет в разі проколу. Тому в такій ситуації шина не спускається відразу, і автомобіль ще якийсь час може продовжувати безпечний рух.

Якщо проколеної виявляється камерна шина, вона здувається моментально. Так відбувається тому, що повітря при цьому виходить не тільки через пошкоджене місце, як у випадку з безкамерної шиною, а й між краями покришки і ободом диска, де з'єднання не є герметичним.

Слід зазначити, що в багатьох випадках дефект, який виник в безкамерної шині, можна швидко усунути за допомогою призначеної для цього пасти, не вдаючись до демонтажу. У той же час навіть незначне пошкодження камерної шини приносить великі клопоти.

У чому різниця між бескамерной і камерної шиною, якщо зіставити терміни їх експлуатації? І тут порівняння буде не на користь камерної шини. Вона зношується швидше через сильного нагрівання при обертанні колеса. Виною всьому є тертя камери про внутрішню поверхню покришки.

Мало того, підвищення температури повітря в шині приводить до збільшення внутрішнього тиску.І якщо останнє досягає критичного значення, виникає ризик розриву камери. Це особливо відноситься до тих випадків, коли автомобіль рухається на високій швидкості в спеку. Що стосується безкамерної шини, то теплопередача від неї на диск відбувається набагато ефективніше через відсутність додаткового внутрішнього тертя.

До того ж "бескамерка" порівняно легка. А значить, навантаження, що йде від неї на підвіску і маточини, істотно менша від тієї, яку відчувають деталі транспортного засобу, оснащеного камерними шинами.

до змісту ↑

Таблиця

Безкамерна шина Камерна шина
Цілісна, без камери Складова, має камеру
Герметичний стик шини і обода Негерметичний стик покришки і обода
В разі проколу різко НЕ здувається Швидко втрачає повітря при проколі
Легше усунути пошкодження при ремонті вимагає демонтажу
Служить довше Зношується швидше
Важить менше Найважче >