Різниця між фореллю і лососем

Різниця між фореллю і лососем

Так звану червону рибу, до якої можна віднести практично кожного представника сімейства лососевих, люблять багато. Вона не тільки має приємний і ніжний смак, але і надзвичайно поживна і корисна. Найчастіше на наші столи потрапляють кета, горбуша, сьомга і форель. Останній вид найчастіше має нижчу вартість, тому доступніше для обивателя з середнім рівнем доходу. Але дешевше - не означає гірше! Форель - справжнє джерело корисних для людського організму поліненасичених жирних кислот, вітамінів, білків, амінокислот і мінералів. Вона має приємний запах і ніжний смак. Незважаючи на схожість з іншими представниками сімейства лососевих, ця риба має ряд характерних ознак, завдяки яким її можна без зусиль дізнатися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Форель - збірна назва кількох видів риб сімейства Лососеві (рід Salmo).

Лосось - загальна назва всіх видів риб сімейства Лососеві.

до змісту ↑

Порівняння

Форель - сама "пузата" з усіх лососевих. Її тіло виглядає досить товстим і широким. Та ж сьомга, наприклад, більш витягнута і "пріплюснутая" з боків. У форелі коротка і усічена морда.

Ручьевая форель

Форель, на відміну від інших лососевих, має більш темне і строкате фарбування.Спина у неї зеленого з оливковою відтінком кольору, боки жовтувато-зеленуваті, живіт світлий, іноді - з золотистим відливом. Під час нересту риба змінює забарвлення, стаючи більш темною. Колір форелі безпосередньо залежить від якості води, в якій вона мешкає: чим вона чистіша, тим риба світліше.

В деяких джерелах форель названа "форель" за червоні, білі і чорні плями, розташовані на її спині і плавниках. Що примітно, ніж ситніше риба поїла, тим менше на її тілі буде плям. Також відмінною рисою форелі є перламутрово-рожеві смуги, розташовані з боків, і менший, порівняно з іншими лососями, луска.

Парні плавці у форелі короткі і мають округлу форму. У сьомги, кети або горбуші плавники витягнуті і гострі.

Багато видів роду Salmo водяться в річках, озерах і гірських струмках. Форель може бути як прохідний, так і непрохідний рибою, в той час як інші лососі - риби прохідні.

Також форель відрізняється кількістю ікринок і їх величиною. Вони мають досить великий розмір (часто - з горошину), але кількість ікри у цієї риби невелике: близько 1000 штук у особини у віці 4-х років. Причому з ікринок дуже часто розвиваються риби, що мають різні відхилення.

М'ясо форелі може мати білувато-жовтуватий, рожевий або яскраво-червоний відтінок, все залежить від виду і місця існування. Воно не таке жирне, як у горбуші, кети або сьомги, але дуже ніжне. У форелі міститься набагато менше калорій, ніж в інших представниках лососевих, які традиційно подаються до нашого столу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тіло форелі більш "пузате". У неї коротка і усічена морда, дрібна луска і округлі парні плавники.
  2. Забарвлення форелі змінюється в залежності від якості води. Найчастіше вона має зелену з оливковою відтінком спину, жовто-зелені боки і світлий живіт. За наявність на тілі плям названа "форель".
  3. З боків форелі розташовані характерні для цього роду рожево-перламутрові смуги.
  4. Навколишнє середовище багатьох видів форелі - озера, річки, струмки.
  5. Форель може бути прохідний і непрохідний рибою.
  6. У форелі досить велика ікра, але в порівнянні з іншими лососевими її трохи.
  7. М'ясо форелі світле, рожеве або насичено червоне. У ньому вдвічі менше калорій, ніж в м'ясі інших лососів.