Різниця між турагентством і туроператором

Різниця між турагентством і туроператором

Плануючи подорож, потенційний турист виявляється в легкій розгубленості від великої кількості пропозицій, викладених на ринок турагентствами і туроператорами. Кому ж з них довірити свій відпочинок, хто не підведе і запропонує максимально якісний рекреаційний продукт за оптимальною ціною?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Турагентство - це фірма-посередник, яка продає тури, сформовані і організовані туроператором.

Туроператор - це компанія, яка розробляє, формує і просуває тури на напрямки, популярні в масах.

до змісту ↑

Порівняння

Порівняння турагентства і туроператора логічніше почати з останнього. Саме туроператор організовує відпочинок масового туриста. Співробітники компанії-туроператора формують туристичний пакет - викуповують блоки місць в літаку або самостійно бронюють чартерні рейси, організують трансфери, проживання, продумують характер харчування, забезпечують реалізацію запланованих послуг, а також розраховують ціну на весь "товар". Після цього туроператор передає готові тури турагенції або торгує ними самостійно. Саме туроператор займається просуванням своєї продукції в ЗМІ, популяризуючи в загальному вибране ним напрямок.

Турагентство - це невелика фірма, яка перепродує населенню організований туроператором продукт.Вона може торгувати турами декількох компаній-організаторів, пропонуючи клієнтам найвигідніший, або працювати під маркою, франшизою, логотипом, емблемою тільки одного туроператора, торгуючи його продукцією. При цьому турагентства надають населенню ряд додаткових послуг - організацію екскурсій, доставку в аеропорт, бронювання місць в готелі в порту, якщо куплений тур є круїзом.

Успішні туроператори працюють на найпопулярніших напрямах. Вони організовують масові вояжі відпочиваючих в Туреччину, Єгипет, Таїланд, Туніс або екскурсійну Європу. При цьому вони свідомо манкірують ціною, в залежності від попиту на даний вид відпочинку. Природно, що в сезон ціна зростає, а при падінні попиту на відпочинок - падає. Але саме туроператори мають можливість скинути вартість пакетного подорожі практично вдвічі, якщо за кілька днів до "старту" у них залишилися невикуплені місця в літаку або заздалегідь заброньовані номери в готелі. При покупці туру в турагентстві 3-5% сплачених клієнтом коштів осядуть в його касі - за посередництво. Але з турагентством, розташованим біля будинку, на сусідній вулиці, в вашому місті, куди зручніше вирішувати всі грошово-документаційні питання, ніж з туроператором, офіс якого може бути лише в столиці або інших великих містах.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Туроператор - організатор туру, а турагентства - основні продавці.
  2. На вітчизняному ринку діють кілька туроператорів і безліч турагентств.
  3. Турагентство доступніше для споживача, ніж туроператор.
  4. Туроператори працюють з найпопулярнішими напрямками, а турагентство може організувати мандрівникові ексклюзивний тур.