Різниця між трансформатором і автотрансформатором

Різниця між трансформатором і автотрансформатором

Для роботи електроустаткування різного призначення потрібна різна напруга. Так, наприклад, побутове обладнання розраховане на 220 або 110 В. Промислове - зазвичай на 380 В. А так як при передачі електричного струму на великі відстані потрібна висока напруга (для зниження загальних втрат електроенергії при транспортуванні), то для харчування місцевих мереж його послідовно сходами знижують. Всі ці перетворення напруг здійснюють за допомогою трансформаторів або ж їх різновиди - автотрансформаторів.

Трансформатори, в залежності від потреб, бувають підвищують (підвищують напругу) і знижують (знижують напругу). І в тому, і в іншому випадку сутність роботи даного приладу одна - добитися необхідного напруги електричного струму.

Зміст статті

  • Визначення
  • Відмінність
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Трансформатор - статичний електромагнітний агрегат, що перетворить змінний струм однієї напруги в струм іншої напруги (знижує або підвищує), а також для перетворення частоти і числа фаз.

Трансформатор зазвичай складається з декількох обмоток (двох і більше), намотаних на загальний сталевий сердечник. Одна обмотка підключається до джерела змінного струму, а інша (інші) обмотка з'єднується зі споживачем електричного струму.Дія приладу заснована на використанні електромагнітної індукції (закон Фарадея). Іншими словами, зміна проходить через обмотку магнітного потоку створює в цій обмотці електрорушійну силу. У трансформаторах, що працюють на надвисоких частотах, іноді може бути відсутнім муздрамтеатр, такі пристрої називаються повітряними. У випадках, коли потрібно змінювати напругу в невеликих межах, використовують автотрансформатор.

натисніть на картинку для увеліченіяКонструкція трансформатора

Автотрансформатор - це такий тип трансформатора, де первинна і вторинна обмотки об'єднані в одну (друга є невід'ємною частиною першою). За рахунок цього вони мають між собою не тільки електромагнітну, а й електричну зв'язок. Крім того, обмотка автотрансформатора обладнана, як мінімум, трьома висновками, завдяки чому є можливість підключення до різних висновків, і отримання на виході різних напруг.

до змісту ↑

Відмінність

Отже, головною відмінністю трансформатора від автотрансформатора є кількість обмоток. У трансформаторів їх дві і більше, у автотрансформаторів одна.

Автотрансформатори знайшли широке застосування в мережах з напругою 150 кВ і вище, за рахунок меншої, ніж у трансформаторів, вартості, менших втрат в обмотках активної потужності (в порівнянні з трансформаторами такої ж потужності). Крім того, автотрансформатори за своїми габаритами набагато менше трансформаторів.

Головною перевагою автотрансформаторів перед іншими видами трансформаторів, є їх більш високий ККД, так як перетворення в них піддається тільки частина потужності. Крім того, через меншої витрати стали для сердечника, міді на обмотки, меншим габаритам і вазі вартість даного виду трансформаторів істотно нижче, ніж у інших варіантів.

Недоліком автотрансформаторів (в порівнянні з трансформаторами) є відсутність між первинною і вторинною обмотками електричної ізоляції. Це не важливо для промислових мереж, де в будь-якому випадку нульовий провід обов'язково заземлюється, але неприйнятно для застосування в побуті, т. К. При аваріях в автотрансформаторах вища напруга з первинної обмотки цілком може виявитися прикладеним до нижчого (пробою ізоляції струмопровідних частин). В результаті, всі частини установки будуть з'єднані з високовольтної частиною, що неприпустимо за правилами безпеки при обслуговуванні подібного обладнання. Для побутових потреб зазвичай використовується більш надійний і безпечний трансформатор.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кількість обмоток у трансформатора дві і більше, у автотрансформатора - одна.
  2. Автотрансформатор менш надійний і більш небезпечний в експлуатації, ніж трансформатор.
  3. Вартість автотрансформатора значно нижче, ніж у трансформатора.
  4. У автотрансформатора вищий, ніж у трансформатора, ККД.
  5. Трансформатор, на відміну від автотрансформатора, має значно більші розміри.