Різниця між туристом і мандрівником

Різниця між туристом і мандрівником

Бажання змінити обстановку, розвіятися і відпочити притаманне кожній людині. Однак якщо на одних воно накочує час від часу, то інші не уявляють свого життя без мандрів і поневірянь. А чому б і ні, адже в цьому теж є своя романтика! У нашій статті ми розповімо, чим відрізняється турист від мандрівника.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Туристи

Турист - людина, який відвідує місце (країну) тимчасового перебування в пізнавальних, професійних, оздоровчих, релігійних, спортивних та інших цілях. Існує ще одне визначення даного терміну. Під ним також мається на увазі споживач туристичного продукту, придбаного через оператора або агентство.

Туристи

Мандрівник

Мандрівник - людина, що здійснює подорож. Насправді це коротке визначення таїть в собі величезний сенс. До числа великих російських мандрівників, які прославились на весь світ, можна віднести Лаптєва, Крузенштерна, Дежньова, Нікітіна та інших відомих особистостей. Всі вони зробили безліч найцінніших відкриттів, кожне з яких міцно увійшло в скарбничку нашої історії.

Мандрівник до змісту ↑

Порівняння

Дивно, але два на перший погляд ідентичних поняття істотно відрізняються один від одного. Турист - це людина, що відправляється на відпочинок.Як правило, він робить виїзди один-два рази на рік в період свого заслуженої відпустки. В інший же час людина веде звичну для себе життя в рідному місті ходить на роботу, спілкується з рідними і друзями, виконує повсякденні справи. Коли приходить час відпустки, він прагне максимально розслабитися в комфортних умовах і набратися сил на рік уперед.

По суті, більшість туристичних поїздок відбуваються з чисто дозвіллєвих міркувань. Тобто людина їде в країну не для знайомства з нею, а для того, щоб скористатися благами місцевої інфраструктури. Його враження про відпочинок залежать від ряду зовнішніх чинників: комфорту перельоту, умов розміщення, якості сервісу і т. Д. Крім того, турист перебуває в свою подорож певний проміжок часу. Найчастіше він заздалегідь планує терміни відпочинку і намагається не відступати від них.

Головна відмінність туриста від мандрівника полягає в тому, що перший їде і приїжджає. Другий же ніколи не знає, скільки триватиме його мандрівка. Турист просто милується навколишнім світом, тоді як мандрівник уважно його досліджує, ставить досліди, використовуючи себе в ролі інструменту. І зовсім не важливо, як далеко буде прокладений маршрут. Це може бути звичайна вилазка в найближчий ліс або сходження на Еверест. Будь-яка подорож сприймається людиною як черговий крок на шляху до пізнання світу. Найчастіше в свідомості подібних людей живе непереборне прагнення до діяльності, спрямоване на досягнення ілюзорною мети. І воно цінується вище, ніж власне життя.

Таким чином, мандрівник - це людина, яка в принципі може нікуди і не виїжджати. Вийшов з дому, "намотав" пару десятків кілометрів по околицях і наситився враженнями на день вперед.Для нього подорож є звичним способом життя, її невід'ємною складовою. Будинок для мандрівника - це те місце, де він в даний момент перебуває. При цьому мандрівник не шукає комфорту. Він може спати в гамаку або на голій землі, харчуватися сухим пайком, долати пішки десятки кілометрів. Він завжди йде лише вперед, приймає дійсність такою, яка вона є, і вміє милуватися справжньою красою навколишнього світу. Вважається, що стати мандрівником можна, їм можна лише народитися. Цей дар схоже покликанням.

Зробити висновок, в чому різниця між туристом і мандрівником, допоможе порівняльна таблиця:

Турист Мандрівник
Головна мета - відпочинок Прагне до споглядання навколишнього світу
Прив'язаний до сервісу Чи не шукає комфорту, легко пристосовується до будь-яких умов
Уникає стресових ситуацій Чи не боїться небезпеки
Заздалегідь планує терміни поїздки Ніколи не знає, скільки триватиме його мандрівка
Подорож розглядається з позиції дозвілля і відходу від повсякденної рутини Подорож є звичним способом життя >