Різниця між пристроями та інструментами

Різниця між пристроями та інструментами

Відремонтувати, прикрутити або з толком застосувати який-небудь предмет можна, використавши пристосування або інструмент. Що вони можуть собою представляти?

Зміст статті

  • Що таке пристосування?
  • Що таке інструмент?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке пристосування?

Під пристосуванням можна розуміти якийсь функціональний предмет, що дозволяє людині здійснити ту чи іншу корисну дію або вирішити поставлене завдання, проте не передбачає активного задіяння безпосередньо людиною.

Наприклад, якщо необхідно наповнити ванну водою, щоб прийняти її, то використовується пристосування - пробка. Все, що треба зробити, - увіткнути її в зливний отвір, і вона буде "функціонувати" надалі без втручання миється людини (якщо не буде потрібно, в свою чергу, спустити воду).

Або, наприклад, якщо потрібно зловити сигнал мережі за містом, то може знадобитися інше пристосування - зовнішня антена для девайса. Знову ж таки, все, що необхідно зробити, - увіткнути її в роз'єм апарату. Функціонувати, приносити користь вона буде без особливого втручання людини.

Антена (пристосування)

Пристосування, як правило, мають вузьке призначення. Пробку для ванни з працею можна застосовувати в інших цілях, крім як з метою перекриття зливу води - вона пристосована тільки для цього.Те ж можна сказати і про зовнішній антені для стільникового телефону. Її насилу можна використовувати, наприклад, для посилення телевізійного сигналу (якщо, звичайно, не вдосконалювати певним чином - але в цьому випадку вона, швидше за все, перестане ловити стільниковий сигнал і перетвориться в телевізійну антену, інше пристосування).

до змісту ↑

Що таке інструмент?

Під інструментом може розумітися, як і в випадку з пристосуванням, предмет для здійснення корисної дії або рішення поставленого завдання, що функціонує, однак, при безпосередньому залученні людиною.

Інструмент

Так, викрутка використовується для вкручування гвинтів і шурупів. Але вона не здатна ввернути їх без участі людини - йому доведеться крутити її. Навіть автоматична викрутка передбачає коректне її підключення, розміщення під певним кутом, підбір тих чи інших насадок - всі ці дії справляє людина.

Інструмент - трохи більш універсальний предмет в порівнянні з пристосуванням. Ту ж викрутку можна задіяти для вкручування гвинтів і шурупів різних типів. Вона може бути використана і для вирішення інших побутових завдань - наприклад, якщо це плоска викрутка, то за допомогою неї можна щось відкрити, щось підправити, проштовхнути в потрібне місце. Але, безумовно, є менш універсальні інструменти, призначені для вирішення конкретного завдання. Наприклад, рубанок - популярний столярний інструмент - насилу можна задіяти в інших цілях, крім як для стругання деревини.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність пристосувань від інструментів полягає в тому, що предмети першого типу виконують свою корисну функцію найчастіше без активної участі людини.Другі - навпаки. Пристосування, як правило, характеризуються меншою універсальністю в порівнянні з інструментами.

Однак не варто строго проводити межу між розглянутими технічними термінами. Предмет, який є пристосуванням в одній ситуації, може бути інструментом в інший, і навпаки. Наприклад, якщо взяти викрутку - інструмент - і прикрутити до неї певним чином дріт і коаксіальний штекер, то вийде якась саморобна антена - вже пристосування.

Визначивши, в чому різниця між пристроями та інструментами, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Пристосування Інструменти
Що спільного між ними?
Пристосування можуть бути інструментами, і навпаки
У чому різниця між ними?
Виконують корисну функцію без активної участі людини Виконують корисну функцію при безпосередній участі людини
Як правило, менш універсальні Як правило, більш універсальні