Різниця між шиною і покришкою

Різниця між шиною і покришкою

В колі автомобілістів слова "шина" і "покришка" часто вживаються як синоніми. Але, якщо розібратися, кожне з них має власне значення. Отже, заглибимося в термінологію і з'ясуємо, чим відрізняється шина від покришки.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Шина - пружна оболонка, обтягує обід диска колеса. Призначається для поглинання коливань, що передаються колесу в процесі руху транспортного засобу. Крім того, шина забезпечує оптимальне зчеплення колеса з поверхнею дорожнього полотна, дозволяє зменшити шум, що виникає при русі автомобіля, і пом'якшує руйнівну дію колеса на дорогу. Частиною деяких шин є покришка.

Шина на колесі автомобіля до змісту ↑

Порівняння

Щоб краще зрозуміти, в чому полягає відмінність шини від покришки, звернемо увагу на деякі деталі. Отже, шина за своїм устроєм може відноситися до однієї з двох категорій: камерна і беськамерная. У конструкції камерної шини є покришка. Вона знаходиться зовні і являє собою своєрідний чохол з гуми. Саме покришка в цьому випадку відповідає за надійність зчеплення колеса з дорожньою поверхнею і виконує захисну функцію. Під покришкою в шині такого типу знаходиться камера, що утримує стиснене повітря.

Камерна шина є підходящим рішенням для тих транспортних засобів, щодо яких інший варіант неприйнятний.Однак у сучасних автомобілів колеса вже давно забезпечуються шинами іншого різновиду - безкамерними, що володіють рядом безперечних переваг. Камера як окремий елемент в такій шині відсутня. Її замінює спеціальний герметизуючий шар. А бортова зона виконує в своєму роді роль покришки.

Типи шин

Серед основних плюсів "бескамеркі" можна назвати відсутність ризику швидкого спуску колеса в разі проколу (на відміну від камерної шини), менше нагрівання і порівняльну легкість. Важливо і те, що в багатьох ситуаціях починають безкамерну шину можна, не знімаючи колеса.

Але повернемося до головного питання і спробуємо припустити, чому відбувається плутанина з назвою зовнішнього елемента колеса. Ймовірно, за старою звичкою, з тих часів, коли ще випускалися автомобільні колеса з покришками. Можливо, поняття підмінюються і тому, що шина все-таки щось покриває, а саме обід диска.

В будь-якому разі не варто на словах спрощувати значення шини, застосовуючи до неї іншу назву. Знаючи, в чому різниця між шиною і покришкою, буде правильніше вживати терміни згідно їх визначень.