Різниця між туями і кипарисом

Різниця між туями і кипарисом

Якщо розглядати різні дерева з точки зору декоративності, то, звичайно, не можна обійти стороною тую і кипарис. Використовувані як жива огорожа, посаджені вздовж доріг і прикрашають фасади будівель ці екзотичні представники виглядають чудово. Однак деякі види таких рослин настільки схожі, що буває важко відразу розібратися в тому, чим відрізняється туя від кипариса. Розглянемо обидва примірники детальніше.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Туя

Туя - вічнозелена рослина, дерево або чагарник, родини кипарисових. Туя невибаглива. Вона комфортно відчуває себе практично в будь-якому грунті. Добре переносить забруднення повітря, що особливо актуально для промислових міст. Використовується в декоративних цілях і для поліпшення навколишнього мікроклімату.

Туї

Кипарис

Кипарис також є вічнозеленою рослиною сімейства кипарисових. Багато його види можуть досягати висоти декількох десятків метрів (втім, це відноситься і до туї), але існують і екземпляри невеликих розмірів, що використовуються як кімнатні рослини.

Кипариси до змісту ↑

Порівняння

Рослини - близькі родичі, проте їх кліматичні переваги неоднакові. Туя чудово відчуває себе в більш прохолодних зонах, вона ідеально підходить для середньої смуги.Кращі умови для кипариса - субтропіки.

Щоб безпомилково виявити відміну туї від кипариса, необхідно порівняти біологічні ознаки обох представників. Головним чином це стосується шишок. Ось шишечки туї:

Вони довгасті, з кількома парами лусочок, розташованими навхрест.

А це схожі на міні-копії футбольних м'ячиків кулясті шишки кипариса:

Їх поверхня утворена багатогранними лускатими щитками.

Ще один розпізнавальний ознака - розташування хвоїнок на гілках. У туї вони знаходяться в одній площині, у кипариса - в різних. Також визначити, яке перед нами рослина, можна по запаху. У туї він виражений, ефірний. У кипариса не так яскравий, його відтінки солодкуваті, димні.

Говорячи про те, в чому різниця між туями і кипарисом, можна торкнутися і лікувальних властивостей рослин. Туя має антибактеріальну дію, оптимізує кровопостачання, знімає спазми і запалення. Масло кипариса бореться зі стресом, застосовується при кровоточивості ясен, використовується для лікування бронхіту.

до змісту ↑

Таблиця

Туя Кипарис
Зростає в середній смузі Сприятливий клімат - субтропіки
Шишечки овальні Шишки круглі або округло-витягнуті
Хвоїнки на гілках - в одній площині Хвоїнки - в різних площинах
виражений ефірний запах запах менш виражений, димний, солодкуватий
Антибактеріальне, протизапальну дію Заспокійлива дія, допомагає при кровоточивості ясен, бронхіті >