Різниця між трилером і фільмом жахів

Різниця між трилером і фільмом жахів

Страх - одна з найсильніших емоцій, які може мати людина. Бажання пережити відчуття страху важко пояснити, але саме воно стає мотивом поведінки, що провокує реальну або уявну загрозу життя. Більшість людей контролює і придушує це бажання, але воно все одно залишається в нас на підсвідомому рівні і часто проявляється в інтересі до відстороненим ситуацій, що викликають страх як емоційний стан. Очевидно, тому такою популярністю користуються фільми жахів і трилери, жанрові відмінності яких полягають в ступені вираженості мотиву страху.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Триллер в кінематографії - це художній фільм, що викликає у глядача наростаюче почуття тривоги, що межує зі страхом, що пробуджує емоційний сплеск, хвилювання. До трилерів відносяться детективні, пригодницькі, шпигунські, містичні і науково-фантастичні фільми.

Фільм жахів - кінематографічний жанр, в якому сюжет вибудовується як послідовний ряд напружених епізодів, які лякають несподіванкою, що викликають у глядача відчуття підвищеної тривоги, болісної невизначеності і очікування чогось жахливого. Різновидами цього жанру є фільми жахів про надприродних сутності, зомбі, вампірів, людожерів, маніяків і містичних силах.

до змісту ↑

Порівняння

У трилері емоційний фон створює зміст композиційно пов'язаних фрагментів, в яких герой проходить випробування на межі людських можливостей. Розвиток сюжету при цьому починається з фатального події, наслідки якого призводять до катастрофи. В детективних фільмах тема випробування трансформується в форму розслідування, що вимагає від глядача напруженої уваги і інтелектуального співучасті.

В фільмах жахів мотив страху стає емоційною основою образів, які в свідомості людини уособлюють сили абсолютного зла. Це можуть бути монстри, вампіри, сама людина з психічними відхиленнями маніакального типу або некерована стихія і містичні прояви викликає жах потойбічного світу.

Сцени насильства, вбивства, натуралістична демонстрація понівечених органів, крові, каліцтв - традиційні для фільму жахів прийоми, використовувані і творцями трилерів. Але в трилері вони підпорядковані цілі посилити емоційний вплив на глядача, а фільмі жахів складають його основний зміст. У ньому мотив випробування виражений в меншій мірі. У цьому жанрі він відступає на другий план, поступаючись місцем протистояння добра і зла, причому злу відводиться домінуюча роль у розвитку сюжету.

Страх можна назвати головною дійовою особою фільму жахів. На ньому з перших кадрів фокусується увагу глядача, який разом з героями картини стає учасником віртуальної гри "Кат - жертва". Людина, що потрапляє в ситуацію неконтрольованою його волею залежності від надприродного, містичного, стихійного прояви зла, виявляється не в змозі чинити опір йому фізично і протистояти морально.Умовність такої ситуації не знижує емоційної напруги, почуття тривоги і очікування трагічної розв'язки фільму.

У трилері розв'язка конфлікту звільняє глядача від такої напруги. У фільмі жахів воно не зникає до останніх кадрів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Емоції, які викликає перегляд трилеру, - невизначеність і тривожне хвилювання, що межує зі страхом. Фільм жахів багаторазово підсилює ці емоції і викликає їх більш виражене прояв.
  2. Головний мотив трилера - фізичне і психологічне випробування героя. У фільмі жахів традиційно протиставляється добро і зло.
  3. Сюжет трилера будується як ланцюг подій, в яких виявляються вольові, інтелектуальні та фізичні якості героя. Зміст фільму жахів підпорядковане схемою "кат - жертва", по якій хід подій не залежить від волі героя.
  4. У трилері і фільмі жахів використовуються загальні прийоми із зображенням насильства і смерті, але в пригодницьких, містичних або фантастичних фільмах вони тільки підсилюють емоційне напруження, а в фільмах жахів викликають справжній страх.