Різниця між телеконференцій і електронною поштою

Різниця між телеконференцій і електронною поштою

Без електронної пошти сьогодні не представляється життя не тільки приватна, а й ведення бізнесу. Телеконференції ж, незважаючи на появу їх набагато раніше, ніж мережі Інтернет, на сьогоднішній день здають позиції інших технологіях, проте за ними визнається комфорт і швидкість роботи.

Електронна пошта - система обміну повідомленнями в мережі Інтернет, що вимагає наявності електронної поштової адреси, зареєстрованого на одному з поштових серверів.

Телеконференція - колективний відкритий обмін інформацією з різних тематик, обмежений лише кількістю користувачів мережі.

Основна відмінність електронної пошти від телеконференції - кількість кінцевих адресатів. Електронна пошта дозволяє відправити лист одночасно декільком учасникам діалогу, однак побачать його тільки ті, кому воно було відправлено. У телеконференції ж бере участь будь-який бажаючий, який підключився до мережі, і повідомлення доступні всім підписаним на конкретну тему. Будь-який учасник може опублікувати своє повідомлення.

На відміну від електронної пошти, телеконференція жорстко регламентується правилами, дотримання яких погоджуються всі учасники. Існує можливість створювати свої власні приватні телеконференції, доступ до яких буде обмежений вузьким колом осіб.Електронна пошта же завжди діалог між двома користувачами, навіть за умови його подальшої трансляції для інших співрозмовників.

Електронна поштова скринька є текою на сервері, де зберігаються надійшли листи. За кожним ящиком закріплюється поштову адресу. Телеконференції розміщені на серверах конференцій, і визначаються назвами, котрі підпорядковуються ієрархічній структурі. Кожне слово в назві уточнює і конкретизує тему, яку обговорюють учасники.

Якщо електронна пошта управляється службою e-mail, то телеконференції - службою News. На відміну від розсилки електронної пошти, де відправка йде безпосередньо на поштовий сервер, кожне нове повідомлення телеконференції розповсюджується за допомогою пов'язаних між собою каналами "вузлів". Більшість телеконференцій обслуговуються програмою Usenet.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Електронна пошта дозволяє відправляти повідомлення одному або декільком адресатам, а телеконференція - всім учасникам.
  2. Телеконференції можуть бути доступні будь-якому користувачеві.
  3. Електронна кореспонденція зберігається на поштових серверах, телеконференції - на серверах новин.
  4. Назви телеконференцій підпорядковані ієрархії.