Різниця між командою і колективом

Різниця між командою і колективом

Дивно, але спільно діюча група людей може позначатися різними термінами. В одному випадку це колектив, що працює на одному підприємстві. В іншому - команда, об'єднана досягненням поставленої мети. Багато хто вважає, що між даними визначеннями можна сміливо поставити знак рівності. Однак це помилкова думка, адже далеко не кожен колектив має право іменуватися командою. І навпаки. Чи не будь-яка команда є колективом. Так в чому ж різниця між цими на вигляд схожими соціальними утвореннями? Спробуємо з'ясувати, чим відрізняється команда від колективу.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Команда

Команда - група людей, пов'язаних спільними цілями, прагненнями, інтересами. Головними принципами її існування є довіра і згуртованість. Спочатку термін "команда" був запозичений з спортивного лексикону. На сьогоднішній день слово нерідко використовується в повсякденному житті для позначення малих груп, що відрізняються чіткою цільовою спрямованістю, активним взаємодією членів і підвищеною продуктивністю. Таким чином, командою іменують сильно зосереджену робочу одиницю. Історія подібних груп налічує не одне тисячоліття. Наприклад, в стародавні часи командою можна було назвати мисливців, спільно заганяють дикого звіра. Кожен з них вносив свій внесок у загальну справу, а об'єднання зусиль призводило до досягнення бажаного результату.

Колектив

Колектив - сукупність людей, пов'язаних спільною діяльністю для досягнення певних цілей і завдань. Може бути робочим, навчальним, військовим, спортивним і т. Д. Втілюючи в собі громадські та особисті інтереси, колектив заснований на принципах співпраці, які виступають для його членів ціннісними орієнтирами. Положення людини в групі визначається його особистими якостями і здібностями. У сучасному світі найбільшого поширення набули саме трудові (виробничі) колективи. Вони підпорядковуються вищому керівництву, кожен працівник є невід'ємною ланкою загальної ланцюга і грає закріплену за ним роль.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, приступимо до порівняння розглянутих понять. Колективом можна назвати будь-яку групу людей зі своїми правилами, традиціями, усталеними складом. Зазвичай члени в ньому пов'язані міжособистісними відносинами і загальними завданнями. Однак спільна мета у учасників освіти є не завжди. Кожен може діяти в своїх інтересах. Наприклад, візьмемо трудовий колектив престижної фірми. Припустимо, один співробітник працює для того, щоб прогодувати сім'ю. Другий - мріє піднятися по кар'єрних сходах. Третій прагне до самореалізації і суспільного визнання. Тобто кожен співробітник йде до досягнення своєї мети, виконуючи при цьому поставлені завдання.

Що ж стосується команди, її члени завжди об'єднані спільними прагненнями. Це може бути перемога в конкурсі або змаганні, реалізація проекту, зйомки кінофільму, запис пісні і т. Д. Учасники команди діють спільно, як єдине ціле. При цьому кожен з них виконує певну функцію і несе відповідальність за досягнення результату.Найчастіше успіх команди ставиться вище особистих інтересів, тобто пріоритети в ній зміщуються від часткового до загального. Крім того, колектив далеко не завжди буває дружним. Між його членами можуть виникати сварки і розбіжності. Команда ж має на увазі згуртованість, мінімальну конфліктність і наявність довіри. Ворожнеча між учасниками моментально призведе до розвалу групи.

Ще одна відмінність команди від колективу полягає в тому, що члени останнього взаємодіють один з одним на регулярній основі. Тобто день в день вони перетинаються на роботі, в навчальному закладі і т. Д. В результаті з часом колектив обростає своїми традиціями і правилами. Тоді як члени команди зустрічаються періодично для обговорення будь-яких деталей, виконання спільних дій. Домігшись поставленої мети, вони розходяться в різні боки і можуть більше ніколи не перетинатися. У зв'язку з нечастим взаємодією команда не встигає сформувати спільні традиції та підвалини, та й найчастіше в них просто немає необхідності.

Також варто згадати про кількість учасників утворень. У випадку з колективом число людей нічим не обмежується. Наприклад, у великій організації можуть працювати сотні співробітників. Це лише підвищує продуктивність праці. Тоді як чисельність ефективної команди не повинна перевищувати двадцяти чоловік. Чим більше членів налічує група, тим важче їй буде йти до досягнення поставлених цілей. Адже якщо один з учасників не впорається із завданням, успіх всього заходу виявиться під загрозою. А у випадку з великою командою таких "слабких ланок" може виявитися кілька. Саме тому малі освіти вважаються більш результативними.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між командою і колективом.

Команда Колектив
Присутній спільна мета Учасники пов'язані міжособистісними відносинами і загальними завданнями
Успіх групи ставиться вище особистих інтересів Кожен учасник дбає лише про свої інтереси
Має на увазі згуртованість учасників, мінімальну конфліктність і наявність довіри Не завжди буває дружним, можливі сварки і розбіжності
Передбачає рідкісні зустрічі людей для вирішення спільних питань Його члени взаємодіють один з одним на регулярній основі
Відсутність усталених засад Є свої правила і тра діціі
Максимальна кількість учасників не перевищує 20 осіб Число назв людей нічим не обмежена
Чим ширший склад, тим гірше результат Велика кількість учасників підвищує продуктивність праці