Різниця між протоколами tCP і UDP

Різниця між протоколами TCP і UDP

Протоколи транспортного рівня, які прямують у ієрархії за IP, використовуються для передачі даних між прикладними процесами, що реалізуються в мережевих вузлах. Пакет даних, що надійшов від одного комп'ютера іншому через Інтернет, повинен бути переданий процесу-обробника, і саме по конкретному призначенню. Транспортний рівень приймає на себе відповідальність за це. На цьому рівні два основні протоколи - TCP і UDP.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

TCP - транспортний протокол передачі даних в мережах TCP / IP, попередньо встановлює з'єднання з мережею.

UDP - транспортний протокол, який передає повідомлення-датаграми без необхідності установки з'єднання в IP-мережі.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між протоколами TCP і UDP - в так званій "гарантії доставки". TCP вимагає відгуку від клієнта, якому доставлений пакет даних, підтвердження доставки, і для цього йому необхідно встановлене заздалегідь з'єднання. Також протокол TCP вважається надійним, тоді як UDP отримав навіть іменування "протокол ненадійних датаграмм. TCP виключає втрати даних, дублювання і перемішування пакетів, затримки. UDP все це допускає, та з'єднання для роботи йому не потрібно. Процеси, яким дані передаються по UDP, повинні обходитися отриманим, навіть і з втратами.TCP контролює завантаженість з'єднання, UDP не контролює нічого, крім цілісності отриманих датаграмм.

З іншого боку, завдяки такій невибірковості і безконтрольності, UDP доставляє пакети даних (дейтаграми) набагато швидше, тому для додатків, які розраховані на широку пропускну здатність і швидкий обмін, UDP можна вважати оптимальним протоколом. До таких належать мережеві і браузерні ігри, а також програми перегляду потокового відео і додатки для відеозв'язку (або голосовий): від втрати пакету, повної або часткової, нічого не змінюється, повторювати запит не обов'язково, зате завантаження відбувається набагато швидше. Протокол TCP, як більш надійний, з успіхом застосовується навіть в поштових програмах, дозволяючи контролювати не тільки трафік, але і довжину повідомлення та швидкість обміну трафіком.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. TCP гарантує доставку пакетів даних в незмінних вигляді, послідовності і без втрат, UDP нічого не гарантує.
  2. TCP вимагає заздалегідь встановленого з'єднання, UDP з'єднання не вимагає.
  3. UDP забезпечує більш високу швидкість передачі даних.
  4. TCP надійніше і здійснює контроль над процесом обміну даними.
  5. UDP краще для програм, що відтворюють потокове відео, відеофонії і телефонії, мережевих ігор.