Різниця між наколкою і татуюванням

Різниця між наколкою і татуюванням

Нанесення на тіло різних малюнків є сьогодні досить популярним способом самовираження і залучення уваги. Хтось вважає це справжнім витвором мистецтва і називає дані зображення не інакше як "татуювання". Інші ж вважають такі малюнки чимось протиприродним і навіть аномальним, називаючи їх зневажливим терміном "наколка". Але що означають ці поняття за своєю суттю? Чи можна назвати наколку і татуювання словами-синонімами? Спробуємо з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Татуювання - процес нанесення на тіло стійкого перманентного малюнка за допомогою введення фарбувального пігменту в підшкірну клітковину.

Наколка - не більше ніж тюремний жаргонізм, утворений від принципу нанесення малюнка і тісно пов'язаний з дієсловом "наколювати".

до змісту ↑

Порівняння

Татуювання, так само як і наколка, є однією з різновидів модифікації тіла. Даний термін запозичений з полінезійського мови і дослівно означає "малюнок". В англійську мову це слово було введено видатним мандрівником Джеймсом Куком, вперше вжив його в своєму звіті про навколосвітню подорож в 1773 році. До цього спосіб ідентифікації та прикраси людського тіла за допомогою малюнка не мав якого-небудь конкретного назви. Згодом термін "татуювання" поширився по більшості європейських держав, пристосовуючись до різноманітних мов.У Росії ж культура тату вважається втраченою до моменту появи кримінальних структур. Саме тому в російських стилях синонімами даного визначення часом служать слова з тюремного сленгу: наколка, портак, масть.

В кінці 90-х років мистецтво татуювання в нашій країні вийшло на новий рівень, коли російські майстри в масовому порядку стали обзаводитися сучасним обладнанням. З тих пір слово "наколка" придбало кілька негативний відтінок і стало позначати зображення з чисто кримінальних змістом, що наносяться в антисанітарних умовах кустарним методом. Татуювання же прийнято вважати високохудожнім зображенням, адже наноситься вона в спеціалізованих салонах професійними майстрами. Це зображення на тілі стає для багатьох способом самовираження або ж демонстрації своєї приналежності до якоїсь субкультури. Серед відмінностей наколки від татуювання також можна згадати різні техніки нанесення малюнка, різну кольорову гаму і сюжет.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Наколка - тюремний жаргонізм, активно використовується в нашій країні до введення терміну "татуювання".
  2. Зараз слово "наколка" має дещо негативний відтінок і часто позначає зображення з чисто кримінальних підтекстом.
  3. Наколки наносяться кустарним методом в антисанітарних умовах, тоді як татуювання робляться професіоналами в спеціальному салоні.
  4. Наколка і татуювання мають різний зміст, при їх нанесенні використовуються різні техніки і кольорові гами.