Різниця між планшетом і телефоном

Різниця між планшетом і телефоном

Природно, порівнювати два абсолютно різних пристрої детально і поетапно споживачеві в голову не приходить. А ось вибирати, чи потрібен йому той чи інший девайс для вирішення конкретних завдань, трапляється. Планшет і мобільний телефон в нашому житті закріпилися міцно, і обидва наділяють її певним рівнем комфорту. В умовах постійного розвитку сучасних технологій чітка межа між пристроями стирається, у всякому разі, у відношенні функціональності.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Телефон (в нашому контексті - мобільний) - комунікаційний пристрій, що дозволяє за допомогою підключення до стільникових мереж передавати і приймати звук і пакети даних на значні відстані.

Планшет (інтернет-планшет) - мобільний безклавіатурний комп'ютер, виконаний в моноблочному форм-факторі.

до змісту ↑

Порівняння

У чому ж принципова різниця між планшетом і телефоном - двома абсолютно різними, але популярними пристроями? Функціональне призначення телефону - здійснювати прийом і передачу голосових викликів за допомогою підключення до мережі. Функціональне призначення планшета - серфінг в мережі Інтернет та виконання мультимедійних завдань. Більшість сучасних мобільних телефонів дозволяють запускати невимогливі до ресурсів програми, ігри, переглядати відео і фото, слухати музику і радіо.Деякі планшети дозволяють здійснювати традиційні дзвінки і користуватися іншими послугами мобільних операторів.

Мобільний телефон Philips

Були часи, коли мобільні телефони прагнули до мініатюризації. Сьогодні, з появою в телефонах мультимедіа, розміри їх все збільшуються - перш за все за рахунок зростання діагоналі екрану. Однак до розмірів навіть маленьких планшетів найбільшим телефонами далеко: діагональ в 3, 2 дюйми проти 7-дюймової. Ергономіка телефонів відповідає управління однією рукою, тоді як з планшетом вийде працювати тільки двома. Абсолютна більшість планшетів в якості основного пристрої введення інформації використовують сенсорний екран, а для телефонів такий спосіб неможливо єдиним: багато моделей забезпечено клавіатурним блоком.

Планшет Samsung

Щодо програмного забезпечення різниця між телефоном і планшетом корінна. Останні обов'язково працюють під управлінням уніфікованої операційної системи, телефони ж задовольняються програмними оболонками. Відповідно, можливості планшетів в частині установки додатків, наприклад, набагато ширше.

Апаратна начинка планшетів завжди виглядає солідніше: потужні процесори, графічні чіпи, велика кількість оперативної пам'яті і значні обсяги внутрішніх накопичувачів. Телефонами такий багатий набір ні до чого, тому їх продуктивність мінімальна і знаходиться приблизно на одному рівні. Обов'язковими для телефонів є модуль зв'язку GSM / CDMA / аналог, мікрофон і голосовий динамік. Планшетів ці елементи не потрібні, для них в обов'язковий набір включені модулі бездротового зв'язку і комунікаційні порти для підключення до комп'ютера.Телефон - енергоекономічних пристрій з акумуляторами мінімальної ємності, в планшетах ж чим більше акумулятор - тим краще, але і найпотужніших вистачає ненадовго, в залежності від інтенсивності експлуатації.

Мобільні телефони в десятки разів дешевше планшетів, і на сьогоднішній день вони займають окрему нішу на ринку електроніки: їх потіснили смартфони. Користувачі цих пристроїв знають, чого хочуть: якісний зв'язок, компактність, мобільність і трохи розваг. Користувачі планшетів хочуть насамперед розваг в сукупності з виконанням ділових завдань, а стільниковий зв'язок може служити тільки приємним доповненням.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Телефон призначений для голосового зв'язку, планшет - для медіа і виходу в Інтернет.
 2. Планшет набагато більше телефону.
 3. Введення інформації в телефоні може здійснюватися і клавіатурні, і за допомогою сенсора, в планшеті - тільки сенсора.
 4. Планшети працюють під управлінням операційних систем, телефони - програмних оболонок.
 5. Апаратна платформа планшетів набагато продуктивніше, ніж телефонів.
 6. Для телефонів обов'язкова наявність модуля підключення до мереж GSM або аналогічним, мікрофона і голосового динаміка.
 7. Телефони більше заощаджує енергію.
 8. Телефони дешевше.