Різниця між синтетичним і мінеральним маслом

Різниця між синтетичним і мінеральним маслом

"Чи не підмажеш - не поїдеш" - ця приказка частіше вживається в переносному сенсі, але пряме її значення не втрачає актуальності. Для будь-якого механізму, де є тертьові деталі, масло є невід'ємним атрибутом. Воно знижує коефіцієнт тертя між деталями і, тим самим, зберігає їх від зносу і руйнування. Мабуть, мастило з'явилася разом з колесом. Спочатку з'явилися мінеральні масла на основі нафтопродуктів, а потім людство придумало синтетичні масла.

Зміст статті

 • Мінеральні масла
 • Синтетичні масла
 • Відмінність
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Мінеральні масла

Мінеральні масла є продуктом перегонки мазуту. Є ще мінеральні масла, які виготовляються з технічних сільськогосподарських культур. Технологія отримання мінеральних масел з нафтопродуктів дуже проста, тому мінеральні масла на їх основі досить дешеві. До позитивних якостей мінеральних масел слід віднести стабільність, ефективність їх дії і мале руйнівний вплив на деталі.

В натуральному вигляді мінеральні масла практично не використовуються. Вони володіють хорошими мастильними властивостями лише в інтервалі "кімнатних" температур або з різними присадками.Присадки збільшують антикорозійні, протизносні та миючі властивості мінеральних рухових масел. Потрібно відзначити, що завданням сучасних моторних масел є не тільки зменшення опору тертя, але й очищення деталей двигуна від продуктів згоряння палива.

Під впливом підвищених температур присадки в мінеральних маслах вигорають, а при низьких температурах мінеральні масла дуже в'язкі, що ускладнює роботу механізмів. Усунути ці два недоліки вдалося в синтетичних маслах.

до змісту ↑

Синтетичні масла

Цю субстанцію отримують в результаті синтезу молекул. Синтетичні масла значно менше залежать від зовнішніх факторів і більш стабільні в процесі експлуатації. Досить тільки проаналізувати цикли роботи двигуна, щоб визначити температурний інтервал, в якому доводиться "працювати" моторного масла від запуску холодного двигуна до "форсажу" в екстремальних умовах. Щоб двигун однаково якісно працював на всіх цих режимах, йому потрібне якісне синтетичне масло.

Його немає в природі, це продукт людського розуму, але без "синтетики" вже неможливо уявити собі роботу двигуна. Воно більш стабільно проти окислення. Таке масло дорожче мінерального по виробництву, але без нього неможливо експлуатувати техніку в умовах Заполяр'я.

Переваги синтетичних масел полягають в наступному:

 • вони менше реагують по в'язкості на зміну температури;
 • синтетичні масла мають кращу плинність при мінусових температурах;
 • такі масла мають меншу випаровуваність;
 • вони мають кращі антифрикційні властивості;
 • синтетичні масла володіють підвищеною стійкістю;
 • для них потрібно менше присадок, так як основні властивості синтезуються на стадії виробництва.
до змісту ↑

Відмінність

Перш за все, ці масла відрізняються на молекулярному рівні. Молекули "синтетики" синтезуються із заданими властивостями, а молекули мінерального масла створила сама природа. Мінеральні масла "миють" відкладення на деталях поступово, а синтетичні масла завдяки високій плинності "соскабливают" відкладення з деталей двигуна, які можуть забивати сітки фільтрів і мастилопроводи. Може з'явитися масляне "голодування" і подальший вихід з ладу двигуна.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Різне молекулярне "походження": мінеральне масло створене самою природою, а синтетичне - результат хімічного синтезу молекул.
 2. Різна реакція на зміну температурного чинника, тут виграє синтетичне масло.
 3. Різна плинність: мінеральне масло неможливо використовувати при мінусових температурах, тому що воно стає занадто в'язким.
 4. Різна стабільність параметрів при різних температурах: при високих температурах присадки в мінеральних маслах вигорають, що негативно впливає на роботу двигуна.