Різниця між синтезатором і піаніно

Різниця між синтезатором і піаніно

Акустичне піаніно і синтезатор - принципово різні музичні інструменти. Кожен з них володіє власними характеристиками і має свою сферу застосування.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Акустичне піаніно дає живий звук, який можна довільно моделювати, надаючи йому певну тональність, тембр, виразність і силу. Коли рука піаніста стосується клавіш, приходить в рух складний механізм, що складається з важелів, ременів і молоточків, ударяющих по струнах; їх вібрація викликає звуковий резонанс, завдяки якому виникає музична мелодія.

Піаніно

Синтезатор відноситься до класу електронних клавішних інструментів з принципово іншим звукодобуванням. У ньому при натисканні клавіш відтворюється раніше записаний і оцифрований звук реального музичного інструменту - семпл. Різні способи генерації звукових хвиль, при яких можливості зміни частоти і амплітуди звукових коливань, тембрально забарвлення звуку реалізуються завдяки різноманітним звуковим фільтрам і способам модуляції, дозволяють синтезувати звуки, близькі до фортепіанним, струнним або органним.

Синтезатор CASIO CTK-7000 до змісту ↑

Порівняння

В залежності від генерації звуку класифікують аналогові і віртуально-аналогові синтезатори з цифровим сигнальним процесором і спеціальним програмним забезпеченням, що дозволяє моделювати складний звуковий ряд , а також цифрові виконавські синтезатори з різноманітними типами синтезу, в результаті якого складаються складні темброві комбінації з реалістичної імітацією звучання різних оркестрових інструментів.

Сучасне піаніно має звуковий діапазон в 9 октав: 7 повних і 2 неповних. Кількість клавіш в ньому - 85 або 88. За допомогою двох педалей створюються додаткові акустичні ефекти: права педаль гармонізує звуковий ряд і збагачує його новими обертонами. Це відбувається завдяки тому, що при натисканні педалі піднімаються демпфери і починають вібрувати всі струни, повідомляючи основного звуку особливу глибину і насиченість. Ліва педаль послаблює і приглушує звучання.

Піаніно володіє винятковими акустичними властивостями, що дозволяє використовувати його як сольний музичний інструмент.

Звуковий діапазон синтезатора становить 5 октав. У професійних і напівпрофесійних інструментах, як і в акустичному піаніно, 88 повномірних клавіш, однак їхня функція полягає не в виробництві звуку, а у виборі семпли і активізації тієї частини програми, яка регулює його модуляцію.

За ступенем жорсткості розрізняють клавіатури синтезаторного типу - з полегшеними клавішами; напівзваженого типу - з більш важкими клавішами; і клавіатури активного типу з клавішами, натискання яких дає повне відчуття гри на акустичному інструменті.

Моделі синтезаторів для початківців можуть мати 61 або 76 клавіш, але при цьому мати функції автоаккомпанемента, навчальними програмами і навіть можливістю запису нескладних авторських творів. Кращими в цьому ряду вважаються синтезатори Casio CTK-810, Casio CTK-4000, Yamaha DGX-230.

Серед виконавських моделей професійного класу користуються популярністю електронні клавішні інструменти виробництва відомих компаній Roland, Kurzweil, Korg і Yamaha. Вони відмінно звучать в оркестрі і зайняли міцне місце в естрадному виконанні музичних творів різних жанрів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Піаніно відноситься до класу акустичних клавішних музичних інструментів. Синтезатор - електронний клавішний інструмент, призначений для акомпанементу, аранжування і запису музичних творів.
  2. В піаніно живий звук видають струни, на які музикант впливає за допомогою клавіш, що приводять у рух складний музичний механізм. Звучання синтезатора - це відтворення раніше записаного і оцифрованого звуку, який модулюється за допомогою спеціально створеної програми.
  3. Звуковий діапазон піаніно має 7 повних октав. Синтезатор має діапазоном в 5 октав.
  4. Основні види піаніно - кабінетні, професійні та концертні. Класифікація синтезаторів заснована на способі генерації звуку і обсязі функцій, які закладені в певну модель цього музичного інструменту.
  5. Піаніно як професійний або концертний інструмент найчастіше використовують для сольного виконання фортепіанної музики. Синтезатор має високі характеристики звучання в оркестрі.