Різниця між шашкою і шаблею

Різниця між шашкою і шаблею

З темою холодної зброї в наших країнах знайомі, мабуть, тільки цінителі мистецтва, спортсмени-фехтувальники і збирачі предметів старовини. Середньостатистична людина навряд чи може блиснути глибокими знаннями в цій області, наприклад, розповісти з ходу, ніж шашка відрізняється від шаблі. Але тут важлива допитливість і зацікавленість, а знання з цього питання можна отримати без праці.

Шабля - це вид холодної зброї колючо-рубає призначення, винайдений в VII столітті. Шашка з'явилася в XII столітті і також являє собою холодну зброю, чиє призначення вже не стільки коле, скільки саме рубає. Чому так?
Клинок шаблі зігнутий, а шашковий клинок майже прямий. Шабля має чітке вістря, а шашка такого не має. Саме тому шабля ще й ріже, а й навчитися володіти їй складніше. До того ж довжина шашки не перевищує метра, а шабля може бути довшим. Шашки не виробляють такого витонченого враження, вони були придумані саме для того, щоб наносити короткі, точні і потужні удари в бою. Виробництво шашки обходилося дешевше, ніж виробництво шаблі. Шабля завжди забезпечена гардой на рукоятці, у шашок гарди немає.

В цілому навчитися володінню шашкою простіше, ніж володіння шаблею. Це зумовлено ще й тим, що шашка і шабля мають різне розташовані центри тяжкості, хоча вага їх практично однаковий, що особливо цікаво.

Шашка

Шабля

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Шашка з'явилася на 5 століть пізніше шаблі;
  2. Шашка рубає і коле, а шабля ріже і коле;
  3. Шашка не має вигнутого клинка, на відміну від шаблі;
  4. Шашка не має рукоятки з гардой, а шабля якраз таку і має;
  5. Шашки завжди коштували дешевше і були більш прості у використанні;
  6. Шабля довше шашки;
  7. Центри ваги шашки і шаблі не збігаються.