Різниця між вимикачем і перемикачем

Різниця між вимикачем і перемикачем

Все перемикачі та вимикачі служать одному - в потрібний час замикати або розмикати електричний ланцюг (включати або вимикати освітлення). Дані пристрої бувають самих різних видів і розрізняються по виконанню. У даній статті ми розберемося, що собою представляють перемикачі та вимикачі, і чим вони відрізняються один від одного.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Вимикач - це комутаційне двопозиційне пристрій з нормально-розімкнутими двома контактами, призначене для функціонування в мережах напругою до 1000 В. Вимикач не призначений для відключення струмів КЗ (коротке замикання), якщо він не має спеціального обладнання дугогашенія. Для побутового вимикача дуже важливо його виконання - для внутрішньої установки (для прихованої проводки, вбудований в стіну) або для зовнішньої установки (для відкритої проводки, що встановлюється на стіну). Вимикачі в основному використовуються для включення / вимикання освітлення.

Перемикач (він же прохідний, перекидний або дублюючий вимикач) - це пристрій, комутуюче одну або кілька електричних ланцюгів на кілька інших. Зовні майже не відрізняється від вимикача, тільки він має більше контактів. Так, наприклад, одноклавішний перемикач має три контакти, двухклавішний - шість (представляє собою два незалежних одноклавішних перемикача).

до змісту ↑

Порівняння

На відміну від вимикача, де відбувається просто переривання електричного ланцюга, при натисканні на клавішу перемикача здійснюється комутація з одного на інший контакт. І замість переривання електричного кола відбувається перекидання контактів, і створення нового ланцюга (тому перемикачі називають ще перекидними вимикачами). Ця особливість дозволяє за допомогою перемикача маніпулювати одним і тим же джерелом світла з різних точок. Систему, що складається з декількох перемикачів (перекидних вимикачів), називають прохідним вимикачем.

Перемикач EMAS (3 позиції) до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Вимикач має два контакти і служить для роз'єднання і з'єднання електричного кола.
  2. Перемикач має три контакти і служить як для з'єднання і роз'єднання електричного кола, так і для створення нового ланцюга.