Різниця між світче і роутером

Різниця між світче і роутером

Для організації локальної мережі з більш ніж двома вузлами потребує додаткового обладнання. Тим, хто живе за принципом "необхідно і достатньо", належить вибирати пристрій об'єднання комп'ютерів в мережу відповідно до конкретними завданнями, а зробити це без мінімального набору знань неможливо. Увага користувачів сьогодні привертають два типи пристроїв - світч і роутер, і кожен з них має свої достоїнства і недоліками.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Свитч - мережевий комутатор, що забезпечує взаємодію безпосередньо декількох комп'ютерів в одному сегменті локальної мережі за допомогою переважно інтерфейсу Ethernet.

Роутер - мережеве пристрій або окремий комп'ютер, який об'єднує вузли мережі і передає пакети даних між ними на основі правил.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між світче і роутером - в функціональності кожного з пристроїв. Свитч на сьогоднішній день - найпростіше мережеве обладнання, що дозволяє двом або більше комп'ютерів в мережі обмінюватися інформацією. Свитч направляє пакети відповідно до запиту відправника саме на той комп'ютер, якому вони призначені, тим самим забезпечуючи мінімальну безпеку в мережі. Роутер підтримує взаємодію всіх комп'ютерів в мережі за допомогою інтерфейсу Ethernet або бездротового зв'язку, одночасно підключаючи локальну мережу до мережі провайдера, що дає можливість виходу в Інтернет всім учасникам.Свитч самостійно до глобальної мережі не підключається.

Функціональність роутера набагато вище, ніж світча. Передачу даних він здійснює відповідно до таблиць маршрутизації. Крім того, сучасні роутери можуть виступати в якості файрволла, забезпечуючи захист підключень, дають можливість шифрування даних і трансляції адрес.

Свитч працює на другому (канальному) рівні моделі OSI, що означає прийом не тільки сигналів, але і моніторинг вмісту пакетів для виявлення MAC-адреси адресата. Роутер працює на третьому рівні моделі OSI, здійснюючи моніторинг пакетів для виявлення мережевих адрес. Таблиці маршрутизації більш складні і важать більше, ніж таблиці комутації, з якими працює свитч.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Свитч елементарне пристрій, роутер - більш складне.
  2. Свитч не може підключатися до мережі Інтернет.
  3. Роутер працює з таблицями маршрутизації.
  4. Роутер представляє елемент третього рівня моделі OSI, свитч - другого (канального).
  5. Свитч працює з MAC-адресами, роутер - з IP-адресами.
  6. Роутер забезпечує безпеку передачі даних на більш високому рівні.