Різниця між вимикачем і лінійним роз'єднувачем

Різниця між вимикачем і лінійним роз'єднувачем

В електромонтажі часто використовуються такі пристрої, як вимикач і роз'єднувач. Для чого призначене кожне з них?

Зміст статті

  • Що таке вимикач?
  • Що таке роз'єднувач?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке вимикач?

Термін " вимикач " - досить універсальний. У побутовому сенсі він найчастіше відповідає невеликому пристрою, размещаемому, як правило, на стінах житлових приміщень і використовуваному в цілях включення або відключення світла. Вимикачі бувають ручні, автоматичні, а також ті, які реагують на звук або рух.

Вимикач

Є вимикачі, призначені для монтажу на силовому обладнанні: вони застосовуються з метою подачі струму або, навпаки, знеструмлення тієї чи іншої ділянки інфраструктури енергопостачання.

Всі типи вимикачів функціонують схожим чином: у включеному положенні вони дозволяють току передаватися від джерела до харчується пристрою (наприклад, лампочки), в вимкненому - переривають подачу струму. Розімкнутий ділянку ланцюга при цьому, як правило, не проглядається, оскільки корпус вимикача в основному непрозорий.

Вимикачі застосовуються в тих випадках, коли початок і припинення подачі струму на той або інший пристрій здійснюється в достатній мірі часто, і тому в тому чи іншому положенні - включеному або вимкненому - розглядається пристосування зазвичай знаходиться не надто довго.

до змісту ↑

Що таке роз'єднувач?

Термін " роз'єднувач " також досить універсальний. Але найчастіше він застосовується в контексті професійного електрообладнання, яке є частиною промислової енергетичної інфраструктури.

Роз'єднувач

Призначення роз'єднувача - забезпечити надійне фізичне розмикання елементів електричного кола, і, як правило, добре переглядається. У більшості випадків пристрій, про який йде мова, задіюється вручну.

Зазвичай роз'єднувачі застосовуються в тих випадках, коли ланцюг потрібно розімкнути на досить тривалий період - наприклад, з метою проведення ремонту ділянки енергетичної інфраструктури. Аналогічно - якщо її потрібно зімкнути надовго і надійно.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність вимикача від роз'єднувача полягає в тому, що перший пристрій забезпечує відносно короткочасне розмикання елементів електричного кола (і при цьому не завжди переглядається), друге - як правило, тривалий (до того ж добре переглядається).

Перший термін найчастіше відповідає відомому побутового приладу, за допомогою якого включається або вимикається світло в приміщенні. Другий - девайсу, в основному задействуемих в промисловій сфері як елемент електроустановок.

Варто відзначити, що і в промисловості є особливі вимикачі, і вони функціонально можуть відчутно відрізнятися від роз'єднувачів, використовуваних в тій же інфраструктурі. Так, вимикачі електроустановок, наприклад, можуть здійснювати комутацію струмів при досить високому навантаженні, в той час як не всі роз'єднувачі здатні застосовуватися в аналогічних цілях.

Визначивши, в чому різниця між вимикачем і лінійним роз'єднувачем, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Вимикач Роз'єднувач
Термін найчастіше відповідає невеликому побутового приладу для включення або виключення світла в приміщенні (але є і промислові вимикачі) Термін найчастіше відповідає пристрою промислового призначення, яке використовується для розмикання силових ділянок енергетичної інфраструктури
Передбачає розмикання електричного кола без можливості перегляду разомкнутого ділянки Передбачає розмикання ланцюга з можливістю перегляду разомкнутого ділянки
П ромишленние вимикачі, як правило, розраховані на розмикання ланцюга під навантаженням Промислові роз'єднувачі часто не розраховані на розмикання ланцюга під навантаженням