Різниця між стрижами і ластівками

Різниця між стрижами і ластівками

Дивлячись на красиво парить у небесах птицю, навряд чи замислюєшся, до якого виду або загону вона відноситься. Швидше заздриш її високому польоту, нескінченної свободи і можливості подорожувати.

З птахами пов'язано багато прикмети, вони наші надійні помічники в боротьбі з шкідливими комахами. Вони живуть з нами поруч, нічого не вимагаючи, при цьому доставляючи не тільки естетичне задоволення, а й практичну допомогу. У чому ж схожість і відмінність ластівок і стрижів?

Ластівка - одна з найулюбленіших птахів багатьох народів. Саме з нею асоціюється початок весни, а значить, і відродження, оспівування життя і любові. Ластівчине гніздо є символом сімейного вогнища і домашнього затишку.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Лапи
  • Політ
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

І якщо ластівка прилітає навесні однією з перших, то кажуть, без стрижів не почнеться літо. Ці птахи повертаються на батьківщину найостаннішими, приносячи з собою тепло далекої Африки.

Дуже часто стрижів і ластівок плутають. Здалеку вони дійсно здаються схожими, за розміром і по забарвленню, але при порівнянні ластівок і стрижів ми зрозуміємо, що це зовсім різні птахи. Більш того, вони навіть не відносяться до одного виду. Ластівки є представниками загону горобиних, а стрижі - загону довгокрилих.

Зовнішній вигляд

Ластівка - маленька моторна пташка, вагою 17-20 грам і довжиною тіла не більше двадцяти сантиметрів. При такому невеликому зростанні ластівка має розмах крил в 31-45 сантиметр. Забарвлення ластівки переважно синьо-чорна, лише блідо-бежева грудка, та й на голові, якщо уважно придивитися, можна помітити коричневу "шапочку". Особливим розпізнавальним знаком цієї працьовитої пташки є незвичайний хвіст, довгий і роздвоєний на кінці. Колір оперення самки трохи тьмяніше, ніж у самця, проте в польоті вони важко розрізняються.

Розміри стрижа цілком можна порівняти з розмірами ластівки: та ж довжина тільця, той же розмах крил, проте вага молодої птиці в два рази перевищує вагу ластівки. Відрізняються стрижі і за кольором. Незважаючи на те, що оперення також темне, відлив в даному випадку має зеленуватий відтінок, на підборідді і горлі є біле невелика пляма. Птахи обох статей виглядають абсолютно однаково, а ось поросль відрізняється від дорослих стрижів недостатньою яскравістю пір'я.

Відмінною особливістю стрижа є гострий дзьоб, яким вони ніби стрижуть небо (звідси і пішла назва "стриж").

до змісту ↑

Лапи

Ластівки мають звичайні пташині лапи, на яких три пальці дивляться вперед, а один спрямований назад. Така будова лап дозволяє з легкістю утримуватися на жердині і пересуватися по землі.

Лапи стрижів унікальні. У них також чотири пальці, але всі вони спрямовані вперед, що дуже ускладнює утримання рівноваги. Така особливість вплинула на манеру сну стрижів: вони висять на суку вниз головою, адже стояти з такими лапами неможливо. Також дивиться вперед пальці стрижів ускладнюють їм зліт з опори, але варто їм піднятися в небо, і відразу забувається, як нерозумно ці птахи виглядають на землі.

до змісту ↑

Політ

Швидкість польоту ластівки має середнє значення для птиці і становить 50-60 кілометрів на годину, зате траєкторію їх руху передбачити практично неможливо.

Стрижа можна назвати надшвидким. До 160 кілометрів на годину можуть розганятися ці маленькі, але граціозні птахи. У небі їм, дійсно, немає рівних, недарма ж в їх честь називають літаки, але на землі стрижі виглядають більш ніж безглуздо. Вони не можуть пересуватися на лапах, і буквально повзуть. Однак цей факт не дуже заважає їм жити, так як добу безперервно стрижі здатні парити під хмарами, які не спускаючись вниз. Вони, як і ластівки, харчуються на льоту. Крім того, вченими були зафіксовані факти засипання стрижів в польоті. А літають стрижі дуже стрімко, як правило, дотримуючись прямолінійною траєкторії, часто пікірують.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У ластівки світла грудка, а у стрижів тільки цятка на горлі.
  2. У стрижів всі чотири пальці спрямовані в одну сторону, а у ластівок три пальці дивляться вперед, а один назад.
  3. Стрижі досягають в польоті швидкості 160 км / год, а ластівки тільки 60км / год.
  4. У стрижів більш гострий дзьоб, а у ластівок більш розсічений хвіст.
  5. Стрижі після зимівлі прилітають найостаннішими, а ластівки є провісниками весни.