Різниця між світшоти і толстовкою

Різниця між світшоти і толстовкою

В похмуру, вогку погоду все ми тяжіємо до теплої і практичною одязі. Джемпери, пуловери, толстовки - всі ці речі присутні в гардеробі кожного середньостатистичного росіянина. Чого не скажеш про світшоти, які лише завойовують популярність в нашій країні. Тим часом цей елемент одягу характеризується особливою зручністю і стильним зовнішнім виглядом.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

світшоти

світшоти - кофта з щільного матеріалу без капюшона та кишень. Являє собою щось середнє між толстовкою і светром. У більшості випадків Готується з щільного трикотажу, відрізняється вільним кроєм і вирізом під горло. Назва предмета одягу з'явилося в результаті поєднання двох англійська слів: "светр" (sweater) і "сорочка" (shirt). Кофта подібного крою є універсальним елементом гардеробу: її носять як жінки, так і чоловіки. Нерідко світшоти прикрашається яскравими написами і принтами. Варто відзначити, що вперше він з'явився в 20-х роках минулого століття. Спочатку світшоти використовувалися футболістами як елемент спортивної форми і виготовлялися з бавовняної тканини. До 1960-х років вони набули поширення в студентському середовищі, а пізніше стали носитися акторами і зірками шоу-бізнесу. Сьогодні кофти подібного плану перестали вважатися чисто спортивним одягом і міцно увійшли в повсякденне моду.

Футболка

Футболка - різновид спортивного светри вільного крою на блискавці або без неї. Виготовляється переважно з футера і флісу. Правильно викроєне виріб повинен розтягуватися в ширину, але ні в якому разі не в довжину. Мало кому відомо, що даний елемент одягу названий на честь письменника Льва Миколайовича Толстого. Спочатку він представляв собою простору довгу чоловічу сорочку з густими складками, виконану з гладкого матеріалу. Носилася вона навипуск. Пізніше крій толстовок зазнав істотних змін. Тепер подібні светри носяться поверх натільної білизни, а головною їх функцією вважається збереження тепла. У більшості випадків одяг оснащується капюшоном і доповнюється нашивками, кишенями, блискавками. На сьогоднішній день вона користується широкою популярністю серед молоді, особливо у любителів міського спорту.

до змісту ↑

Порівняння

В першу чергу варто розглянути крій і матеріали для виготовлення виробів. Толстовка оснащується капюшоном, тоді як у світшоти він відсутній. Крім того, перший елемент гардероба може застібатися на блискавку і мати кишені. Виготовляється він з таких зберігають тепло матеріалів, як футер або фліс. Світшоти ж не мають застібок і кишень. Даний предмет одягу Готується з найрізноманітніших матеріалів, будь то фліс, бавовна, неопрен, органза, велюр або навіть оксамит. Таким чином, деякі моделі подібного одягу складно назвати теплими, вони виконують швидше декоративну функцію.

Ще одна відмінність світшоти від толстовки полягає в тому, що спочатку перший предмет гардероба доповнювався трикутними вставками на спині і під лінією горловини.Вони виконували функцію вбирання поту і надавали тканини особливу еластичність. Адже, як говорилося вище, перші світшоти використовувалися в якості екіпіровки футболістів. Трикутники залишилися і в деяких сучасних моделях, але сьогодні вони виступають скоріше відмітним знаком цього предмета одягу. Цілком очевидно, що у толстовок таких вставок немає.

Варто відзначити, що нинішні світшоти є одягом для повсякденного носіння. Їх можна поєднувати з найрізноманітнішим низом: джинсами, брюками, шортами, спортивними штанами. Прикрашені вишуканими принтами моделі непогано виглядають з спідницями-міні або олівець. Світшоти носять як з кедами і кросівками, так і з босоніжками на платформі і туфлями на підборах. Толстовка ж залишається переважно спортивним одягом. Її поєднують винятково з джинсами і брюками. Взуття також підбирається спортивна.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між світшоти і толстовкою.

світшоти Футболка
Капюшон відсутня Обладнується капюшоном
Не має застібок і кишень Найчастіше є блискавка і кишені
Виготовляється з найрізноманітніших, часом тонких матеріалів Готується з футера або флісу
Деякі моделі грають чисто декоративну роль Виконує функцію збереження тепла
Нерідко оснащується трикутними вставками на спині і під горловиною Вставки не передбачається
є одягом для повсякденного носіння Являє собою спортивний елемент гардероба
Може поєднувати тільки з брюками, але і з спідницями, а також туфлями на підборах Носиться виключно з брюками і джинсами, доповнюється спортивним взуттям