Різниця між дачею і житловим будинком

Різниця між дачею і житловим будинком

Проживання за містом має масу незаперечних переваг, але будівництво власного будинку - дороге і клопітка заняття. Багато людей йдуть на компроміс і зводять дачу для сезонного використання. Чим відрізняються такі споруди і який варіант кращий?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Дача - це тимчасова споруда, не призначене для постійного проживання, яке розташовується за межами населеного пункту. Зводиться така будова часто без проекту і не завжди має власні комунікації. Воно може знаходитися і на землях населених пунктів, але найчастіше - на землях сільськогосподарського призначення.

Житловий будинок - це капітальна будова, призначене для цілорічного проживання і володіє необхідними інженерними комунікаціями. Воно закріплюється за громадянином на праві власності і дає підстави для постійної реєстрації в населеному пункті.

до змісту ↑

Порівняння

Найважливіша відмінність дачі від будинку - це цільове призначення. Воно визначається можливостями використання споруди. Будинок призначений для постійного, цілорічного проживання всієї родини. Тому тут обов'язково є потрібні мережі: опалення, електрика, каналізація, вентиляція. Дача орієнтована на сезонне використання. Тут може не бути навіть найважливіших для життя комунікацій.

Будинки розташовуються на землях населених пунктах, які включені в перспективний розвиток територій. Дачі - на землях сільськогосподарського призначення, і розвивати їх власнику доведеться своїми силами. Будинок надає безумовне право для постійної реєстрації, доступ до соціальних благ конкретної території. Зареєструватися на дачі складно, але можна: юридичний механізм практично не працює.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Розташування. Дача знаходиться на землях сільськогосподарського призначення, а будинок - тільки на землях населених пунктів.
  2. Почати сеанс. У будинку можна прописати необхідну кількість людей, а процес реєстрації на дачі істотно утруднений.
  3. Статус. Будинок має статус житлового споруди, а дача - підсобного, тобто не призначеного для постійного проживання.
  4. Комунікації. Для реєстрації будинок повинен бути електрифіковано, володіти опалювальною системою і каналізацією. Для дачі дані інженерні системи не є обов'язковими.