Різниця між цукром і сіллю

Різниця між цукром і сіллю

Цукор і сіль зовні досить схожі. Це білі кристалічні речовини, які легко розчиняються у воді. І цукор, і сіль вживаються в їжу і часто зустрічаються у вигляді порошку. Але незважаючи на таку кількість подібних ознак, кожне з речовин володіє і власними властивостями.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальні відомості

Цукор , з точки зору його хімічного складу, є речовиною з групи вуглеводів. Він дуже цінний як харчовий продукт. Цукор додають в напої, кулінарні та хлібобулочні вироби. Морозиво, цукерки, кондитерські креми, какао і чай - все це готується із застосуванням цукру.

Цукор

Сіль , на мові хімії, це хлорид натрію. Вона також використовується в процесі приготування їжі і, як і цукор, в певних кількостях важлива для збереження здоров'я людини. Надлишок солі або цукру для організму шкідливий.

Сіль до змісту ↑

Порівняння

Речовини, перш за все, мають різне походження. Відмінність цукру від солі полягає в тому, що цукор отримують з органічної сировини. Ця речовина добувають з тростини, буряка особливих сортів, соку клена і пальми. Сіль має мінеральне, неорганічне, походження. Вона знаходиться в природних покладах, які можуть бути виявлені і дуже глибоко, на дні водойм. Існує і технологія отримання солі шляхом випарювання спеціальних розчинів.

Якщо порівняти крупиці цукру і солі, можна помітити, що у цукру вони схожі на мініатюрні цеглинки, а у солі володіють більш округлими обрисами. Частинки цукру краще відображають світлові промені, в результаті чого в освітленому просторі ця речовина блищить. Сіль має більш матовий вигляд, оскільки її крупиці поглинають багато світла. Цукор може мати бежевий відтінок. Є й сорт продукту, за кольором званий коричневим цукром. Якщо сіль має відтінок, то він сіруватий.

Неможливо переплутати смак цукру і солі. У цукру він солодкий, приємний. У солі, відповідно, солоний. З'їсти багато солі відразу не вийде. Цукор має своєрідний солодкий аромат, особливо добре відчувається в наповненій не до кінця ємності. Запах солі не вловлюють.

Зрозуміти, в чому різниця між цукром і сіллю, можна, помістивши кожне з речовин в долоню. Від цукру рука стане липкою, сіль ж здатна викликати пощипування, особливо якщо на шкірі є ранка.

до змісту ↑

Таблиця

Цукор Сіль
Органічне походження Мінеральне походження
Крупиці з прямокутними формами Більш округлі частинки
Блищить на світлі менше блищить
Може бути коричневим або мати бежевий відтінок Може бути сіруватою
Солодкий смак Солоний смак
Солодкий аромат чи не пахне
Робить шкіру липкою Може викликати пощипування