Різниця між замшею і нубуком

Різниця між замшею і нубуком

Сучасні виробники взуття використовують найрізноманітніші матеріали, що дозволяє істотно розширити асортимент пропонованих виробів. Все це різноманіття валить покупців в деяку розгубленість і ставить їх перед нелегким вибором, яким же матеріалу віддати перевагу. А якщо мова йде про абсолютно ідентичних зовні замші і нубуку, завдання ще й ускладнюється. Поговоримо про основні відмінності цих матеріалів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Замша - шкіра м'якою вичинки, підвладна жировому методу дублення.

Нубук - мелковорсістая шкіра з відшліфованою лицьовою поверхнею, оброблена хромовим способом дублення.

до змісту ↑

Порівняння

Замша - це шкіра з відбірної сировини, що отримується з шкур лося, оленя, дрібної рогатої худоби. Сировина піддається спеціальному просоченню жирами рослинного і тваринного походження, за рахунок чого матеріал відмінно пропускає повітря, відрізняється підвищеною в'язкістю, пористістю і м'якістю. Нубук проводиться зі шкіри великої рогатої худоби, відшліфованою з боку зрізу. Лицьова поверхня виробів обробляється мелкоабразівной матеріалами. Нубук зовні дуже схожий на замшу, але виробляється з інших видів шкіри. Замша має високу ворсистість, відмінною рисою нубуку є низький невеликий ворс. Вироби із замші не бояться вологи, їх можна мити в теплій мильній воді.Чистка нубуку проводиться спеціальними засобами, цей матеріал не терпить вологи і вимагає до себе особливо уважного ставлення. Таке взуття практично не захищена від забруднення і засолення. Замшу же можна назвати більш зносостійким матеріалом, хоча і вона здатна швидко втратити свій привабливий зовнішній вигляд під впливом бруду і атмосферних опадів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Замша проводиться зі шкіри оленя, лося і дрібної рогатої худоби, нубук - зі шкіри великої рогатої худоби.
  2. Замша схильна до жировому методу дублення, нубук - хромовому, за рахунок чого особливо чутливий до вологи.
  3. Замша володіє високим ворсом, відмінною ж рисою нубуку є низький невеликий ворс.
  4. Замшу характеризує більш висока зносостійкість. Вироби з нубуку вимагають особливо дбайливого ставлення, так як схильні до швидкого забруднення і засолення.
  5. Замша відрізняється характерною м'якістю, в'язкістю і пористістю, чого не скажеш про нубуку.