Різниця між речовиною і тілом

Різниця між речовиною і тілом

Речовини і тіла відносяться до матеріальної складової дійсності. І в тих і в інших є свої ознаки. Розглянемо, чим відрізняється речовина від тіла.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Матеріалом називають матерію, що володіє масою (на відміну, наприклад, від електромагнітного поля) і має структуру з безлічі частинок. Є речовини, що складаються з самостійних атомів, як, наприклад, алюміній. Найчастіше атоми об'єднуються в більш-менш складні молекули. Таким молекулярним речовиною є поліетилен.

Тіло - окремий, який має власні кордони матеріальний об'єкт, що займає собою частину навколишнього простору. Постійними характеристиками подібного об'єкта вважаються маса і об'єм. Тіла також мають конкретні розміри і форму, з яких складається певний візуальний образ предметів. Тіла можуть вже існувати в природі або бути результатом творчості людини. Приклади тел: книга, яблуко, ваза.

до змісту ↑

Порівняння

В цілому відміну речовини від тіла полягає в наступному: речовина - це те, з чого створені існуючі об'єкти (внутрішній аспект матерії), а самі ці об'єкти є тілами (зовнішній аспект матерії). Так, парафін - речовина, а свічка з нього - тіло. Треба сказати, що тіло - не єдине стан, в якому можуть перебувати речовини.

Будь-яка речовина володіє сукупністю специфічних властивостей, завдяки яким його можна виділити з ряду інших речовин. До таких властивостей відносяться, наприклад, особливості кристалічної структури або ступінь нагріву, при якій відбувається плавлення.

Змішуючи наявні компоненти, можна отримувати зовсім інші речовини, що володіють своїм неповторним набором властивостей. Існує багато речовин, створених людьми на основі тих, що є в природі. Такими штучними продуктами є, наприклад, капрон і сода. Речовини, з яких щось виготовляється людьми, називають матеріалами.

У чому різниця між речовиною і тілом? Речовина завжди однорідне за своїм складом, тобто всі молекули або інші окремі частинки в ньому однакові. У той же час тіло не завжди характеризується однорідністю. Наприклад, банку, виготовлена ​​зі скла, є однорідним тілом, а лопата для копання - неоднорідним, оскільки її верхня і нижня частини виконуються з різних матеріалів.

З деяких речовин можна виготовляти безліч різноманітних тел. Наприклад, з гуми роблять м'ячі, автомобільні покришки, килимки. Разом з тим тіла, що виконують одну і ту ж функцію, можуть бути виготовлені з різних речовин, як, скажімо, алюмінієва і дерев'яна ложки.