Різниця між дотацією і субвенцією

Різниця між дотацією і субвенцією

Допомога, яка надається одним бюджетам за рахунок інших, дозволяє реалізувати різні проекти, подолати наслідки надзвичайних ситуацій, виконати інші соціально-значущі завдання. Поняття дотації і субвенції часто ототожнюються, однак вони мають цілий ряд відмінностей. Спробуємо розібратися, наскільки вони істотні і як впливають на принципи отримання та витрачання грошових коштів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Дотація - це грошові кошти, які надаються нижчому бюджету вищим для поточних витрат на умовах безповоротність і безоплатність. Це ще й метод фінансового регулювання ринку, який дозволяє виробникам знизити свої витрати за рахунок держави, що призводить до фіксування ціни.

Субвенція - це грошові кошти, що виділяються з вищестоящого бюджету нижчестоящим на певні цілі, дотримання яких є обов'язковим. Якщо даний принцип не дотримується, то фінансові ресурси підлягають зворотного повернення.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, найважливіша відмінність між категоріями - це їх цільове призначення, яке визначає необхідність повернення або відсутність такого зобов'язання. Дотація виділяється бюджету для поточних витрат, і це пов'язано з недостатньою кількістю коштів.Субвенція надається під конкретний проект, тому цільове витрачання обов'язково. При будь-яких порушеннях кошти підлягають поверненню.

Відповідно, контроль за ефективним використанням дотацій, як правило, не здійснюється. А про витрачання субвенції обов'язково потрібно відзвітувати, надавши документи, що підтверджують її цільове оприбуткування.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Цільове призначення. Дотація виділяється на поточні витрати, пов'язані з необхідністю додаткового фінансування. Субвенція виділяється на певні потреби.
  2. Контроль і звіт. Як правило, витрачання дотації не підлягає перевірці: головне, щоб кошти не були витрачені з порушенням закону. На відміну від неї, звіт про витрати по субвенції обов'язковий.
  3. Необхідність повернення. Ніяких цілей по дотації не ставиться, тому і повертати ці кошти не потрібно. Якщо ж субвенція використана нецільовим чином, то кошти підлягають поверненню.
  4. Особливості надання. Субвенція виділяється під конкретний проект, а дотація - в зв'язку з нестачею грошей для поточних витрат нижчестоящого бюджету.