Різниця між колоніями суворого режиму і загального

Різниця між колоніями суворого режиму і загального

Дослідники відзначають високу "прізонізацію" Росії, тобто проникнення культури і моралі, що панують в місцях позбавлення волі, в звичайне життя. Багато питань викликають режими відбування покарання, в числі яких - строгий і загальний. У суспільній свідомості склалося враження, що вони істотно відрізняються один від одного. Чи справді це так і який режим вважається більш лояльним до засудженого?

Колонія загального режиму - виправний заклад закритого типу, де містяться повнолітні особи, щодо яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду. Вони можуть бути засуджені за тяжкі злочини, вчинені вперше, а також за злочини невеликої та середньої тяжкості, якщо суд вважатиме за неможливе виправлення засудженого в умовах колонії-поселення. Загальний режим вважається одним з найбільш поширених в Росії і поширюється на чоловіків і жінок.

Колонія суворого режиму - виправний заклад закритого типу, де утримуються особи, що представляють високу небезпеку для суспільства і потребують суворих обмеженнях для виправлення. Вони засуджені за скоєння особливо тяжких умисних злочинів, скоєних вперше, або при простому і небезпечний рецидив злочинів. Умови перебування в подібному закладі досить суворі і включають в себе безліч обмежень, повну ізоляцію від суспільства.

Порівняння

Відмінності між режимами відбуття покарань прописані в ст. 121 і 122 Кримінально-виконавчого кодексу РФ. На засудженого накладається цілий ряд обмежень, що виражаються в максимальному розмірі коштів, які він може витрачати, одержуваних побачень і т. Д. При цьому в колоніях загального і суворого режиму укладений може перебувати в звичайних, полегшених і суворих умовах . Їх не слід плутати з режимом, так як вони є "горизонтальним" рухом всередині одного виправної установи. В звичайних умовах в колонії загального режиму засуджений може витрачати на продукти харчування та інші товари не більше 3 мінімальних розмірів оплати праці (в даний момент - 5. 205 рублів), в колонії строго режиму - не більше 2 МРОТ. Грошові кошти повинні знаходитися на рахунку, який відкривається на ім'я засудженого. У колонії загального режиму укладений також має право на 6 нетривалих і 4 тривалих побачення, а в колонії суворого режиму - на 3 побачення кожного типу.

Є відмінності і по передачам, які може отримувати засуджений. Якщо в колонії загального режиму дозволено по 6 посилок (передач) і бандеролей протягом року, то в умовах суворого режиму - лише по 4 одиниці кожного виду.

Висновки Topinfoweb.com. ru

Контингент. В умовах загального режиму містяться особи, які вперше вчинили тяжкі злочини, а також злочинів середньої та невеликої тяжкості. В умовах суворого режиму містять осіб, які вперше скоїли особливо тяжкі злочини, а також простих і небезпечних рецидивістів.

  1. Щомісячний витрата коштів. У колонії загального режиму (звичайні умови) дозволяється витрачати на їжу і необхідні предмети кошти в розмірі 3 МРОТ, в колонії суворого режиму (звичайні умови) - не більше 2 МРОТ.
  2. Кількість побачень на рік. У колонії загального режиму (звичайні умови) укладений має право на 6 короткострокових і 4 тривалих побачення, в колонії строго режиму - на 3 короткострокових і 3 тривалих.
  3. Передачі протягом року. Засуджений до покарання у колонії загального режиму (звичайні умови) може отримувати 6 посилок і 6 бандеролей, в колонії суворого режиму - 4 посилки і 4 бандеролі.