Різниця між стресом і депресією

Різниця між стресом і депресією

Емоційні перевантаження виступають невід'ємною частиною повсякденного життя сучасної людини. Безліч проблем навалюються на нас непідйомним вантажем, вимагаючи прийняття негайних рішень. Та й конфліктні ситуації виводять з рівноваги, породжуючи масу негативних переживань. Наслідком цього стає внутрішній психологічний дискомфорт, який ми звикли називати стресом або депресією. Однак, ставлячи собі подібні "діагнози", люди часто не знають їх суті і навіть плутають поняття між собою. У даній статті ми розповімо, чим відрізняється стрес від депресії.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Стрес - відповідна реакція людського організму на негативні емоції і перенапруження. Під впливом цього стану організм починає виробляти адреналін, що змушує шукати вихід з критичної ситуації. Стреси в помірних кількостях навіть корисні для людини, адже вони активізують розумові процеси і вносять різноманітність в повсякденне життя. Однак велика кількість подібних "подразників" часто стає причиною виникнення проблем зі здоров'ям. Справа в тому, що на першому етапі вплив стресу мобілізує адаптаційні можливості організму. Потім слід стадія опірності негативним факторам. Якщо ж побороти руйнівну силу стресу так і не вдалося, настає період виснаження.Саме він і є початковою стадією депресії.

Стрес

Депресія - психічний розлад, що характеризується трьома основними ознаками. По-перше, це погіршення настрою і втрата здатності радіти життю. По-друге, порушення мислення, пов'язане з переважанням негативних суджень. І, по-третє, рухова загальмованість. Багато людей, що переживають затяжну депресію, починають зловживати алкоголем та іншими психотропними речовинами. Подібною недугою страждає кожна десята людина, що переступила сорокарічний рубіж, причому дві третини з них - жінки. В цілому депресія вважається на даний момент найпоширенішим психічним розладом в світі. Найчастіше її причиною виступає якесь серйозне потрясіння, негативна ситуація. Це може бути втрата близької людини, роботи, соціального стану і т. Д.

Депресія до змісту ↑

Порівняння

Зробимо деякі висновки з наведених вище визначень. Стрес є реакцією організму на негативні емоції. Його вплив провокує виплеск адреналіну, мобілізацію розумових процесів з метою пошуку виходу з ситуації. Однак якщо відшукати рішення проблеми не вдається, настає період виснаження організму, який і стає початковою стадією депресії. Остання, в свою чергу, призводить до занепаду життєвих сил, порушення мислення і рухової загальмованості. Таким чином, стрес мобілізує організм, завдяки чому в помірних кількостях навіть корисний для здоров'я. Депресія ж, навпаки, випиває з людини все "соки", роблячи його хворобливим і слабким.

Варто відзначити, що стрес має короткочасний характер.Тобто процеси збудження, спровоковані негативною ситуацією, проходять досить швидко. А ось період її переживання триває в три рази довше, ніж саме вплив. Як правило, тривалість легкої депресії становить в середньому пару тижнів. Тоді як серйозні травмуючі людини ситуації наганяють його в апатичний стан на кілька місяців, а то й років. В цьому і криється ще одна відмінність стресу від депресії. Якщо перший стан індивід нерідко здатний подолати сам, то друге вимагає стороннього втручання. Вивести людину з депресії часом допомагають близькі люди, всіляко підтримуючи його і спонукаючи до діяльності. Однак якщо всі кроки з боку оточення виявляються марними, доводиться звертатися за допомогою до фахівця. Консультації психотерапевта поряд з прийомом лікарських препаратів дають можливість побороти недугу.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між стресом і депресією.

до змісту ↑

Таблиця

Стрес Депресія
Реакція організму на негативні емоції Психічний розлад
Його вплив провокує виплеск адреналіну, мобілізацію розумових процесів Супроводжується занепадом життєвих сил і порушенням мислення
Корисний для здоров'я в помірних кількостях Робить людини болючим і слабким
Носить короткочасний характер Буває затяжний, може тривати кілька років
Нерідко самостійно долається людиною Найчастіше вимагає лікування і професійного вме ательства