Різниця між лелекою і журавлем

Різниця між лелекою і журавлем

Лелека і журавель, що відносяться до перелітним птахам, багато в чому схожі. Обидва мають великі розміри, довгі ноги і шию, гострий витягнутий дзьоб. Але тим не менш існують ознаки, не тільки допомагають розрізняти цих представників пернатих, а й дозволяють відносити їх до різних біологічних загонам.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Лелека - птах, за класифікацією входить в загін лелекоподібних. Багато видів цих пернатих мають назву відповідно до кольору оперення або будь-якої частини тіла: чорний лелека, белошейний лелека, черноклювий лелека та інші.

Лелеки

Журавель - птах, представник Журавлеподібні. Видів журавлів багато. Серед них: сірий журавель, даурский журавель, японський журавель та інші.

Журавель до змісту ↑

Порівняння

Насправді особливостей, складових відміну лелеки від журавля, є досить багато. Наприклад, птахи вибирають різні місця для проживання і гніздування. Лелеці до душі не тільки водойми, але й відкриті простори суші. Його великі гнізда можна виявити високо на верхівках стовпів і виступах будівель.

Лелека дружний з людиною і не боїться його. Маленького лелеченя легко приручити. Журавлі, в свою чергу, переважно мешкають у води, в заболочених місцевостях. Гнізда ці птахи облаштовують на землі. Наближатися до людей журавель не наважується.

При візуальному порівнянні птахів можна виявити, що дзьоб лелеки ще тяжче й пропорційно довший.Відрізняються птиці і оперенням. У журавля воно виглядає більш рівним і ніжним через м'яких подовженого пір'я, яких немає у лелеки.

З двох птахів журавель є більш "голосистим". Завдяки особливостям будови горла він здатний видавати гучні курликали звуки. Лелеки вміють лише плескати дзьобом. Як такий голос у них практично відсутній. І тільки недавно вилупилися пташенята здатні неголосно пищати.

Помітити, в чому різниця між лелекою і журавлем, можна, і спостерігаючи за їх польотом. Лелеки, навіть якщо іноді і переміщаються в зграї, то розташовуються хаотично. Журавлі, як правило, здійснюють перельоти організовано, шикуючись клином. До того ж, на відміну від лелек, ці птахи не сідають в дорозі на дерева.

Відомий і ще один цікавий факт, характерний для журавлів. Йдеться про масові шлюбних танцях, які влаштовуються навесні. Лелекам така поведінка не властиво.

до змісту ↑

Таблиця

Лелека Журавель
Проживання: водойми, відкриті території Заболочені місцевості
Гнізда високо Гнізда на землі
Дружний з людиною < Боїться людини Дзьоб довший
Дзьоб коротше Більш жорстке оперення
Більш м'яке оперення Відсутність голосу
курликали Переліт в зграї безладний
Переліт клином немає яскравих шлюбних танців
Шлюбні танці