Різниця між стетоскопом і фонендоскопом

Різниця між стетоскопом і фонендоскопом

Незважаючи на те, що медична тематика торкається кожного з нас у повсякденному житті, деякі речі освічена людина знати зобов'язаний. Відмінність стетоскопа від фонендоскопа - один з таких моментів.

Стетоскоп - пристрій, який створено для прослушки внутрішніх органів людського організму. Стетоскоп виглядає як одинична подовжена трубка, один кінець якої більш широкий і більш увігнутий. Цим кінцем прилад притуляє до вушної раковини лікар. Хоча стетоскоп цілком справляється зі своїми обов'язками, він, як переважна більшість старинно-поважних винаходів, вдосконалений.

Класичний стетоскоп

Так що фонендоскоп - вдосконалений стетоскоп. Назва модифікації було придумано російським ученим, від традиційного стетоскопа фонендоскоп відрізняється наявністю підсилює туго натягнутою мембрани, чутливої ​​до вібраціям звуку.

Ви, можливо, здивуєтеся, дізнавшись, що існує такий медичний вимірювальний прилад, як стетофонендоскоп. Саме він знаходиться на озброєнні у сучасних медичних працівників. Два його розтруба не мають мембран, а третій кінець оснащений мембраною. Потрібно сказати, що в цілях економії мовних зусиль в побуті використовуються назви "стетоскоп" і "фонендоскоп" для позначення стетофонендоскопа.

Сучасний стетофонендоскоп

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Стетоскоп був винайдений раніше фонендоскопа, його можна спостерігати в старовинних фільмах і медичних музеях.
  2. Фонендоскоп на відміну від стетоскопа, має мембрану, яка підсилює сприйняття звуку.