Різниця між сталлю і залізом

Різниця між сталлю і залізом

Сталь відрізняється від заліза присутністю вуглецю. По суті, сталь - це сплав вуглецю і заліза. У стали міститься досить високий відсоток вуглецю. Залізо - відноситься до простих речовин, тому вміст вуглецю в ньому виключено. У природі чисте залізо - велика рідкість. Більш того, навіть людина майже не використовує чисте залізо для отримання виробів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Залізо - хімічний елемент і проста речовина, практично не зустрічається і не використовується в чистому вигляді.

Сталь - особливі сплави, основа яких залізо, збагачене різними хімічними елементами. У стали міститься до 2, 14% вуглецю. Сплави заліза, збагачені вуглецем, втрачаючи в'язкість і пластичність, набувають твердість і міцність.

до змісту ↑

Порівняння

Залізо в чистому вигляді не застосовується. У цьому виді його використовують в лабораторіях для постановки хімічних дослідів і серйозних наукових експериментів. Справа в тому, що змішання понять "залізо" і "сталь" відбулося в народі. Люди отожествіть сталь з залізом, називаючи і те і інше "залізом". Коли говорять про залозі, насправді ведуть мову про сталі.

В залежності від того, для якої мети призначена сталь (сплав заліза і будь-яких хімічних елементів), їй задають необхідні властивості, які найкращим чином відповідають складним умовам експлуатації.

Все залежить від тих хімічних елементів, які додадуть при виплавці сталі і від того, яка їх кількість буде внесено в сплав. Сталь збагачують молібденом і кобальтом, вольфрамом і хромом, а також іншими елементами. Змінюючи склад стали, виробляють титановий сплав і нержавіючу сталь.

Крім того, випускають леговані стали, застосовувані в авіації, де не обійтися в конструкціях без надміцних елементів, наприклад, стійок шасі. У високолеговану сталь додають легуючі елементи і вуглець. Стали з легуючими елементами містять мінімум 45% заліза.

Залізо на відміну від стали легко піддається корозії.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Залізо істотно відрізняється від стали. Воно володіє зовсім іншими властивостями.
  2. Залізо, на відміну від сталевих сплавів, більш схильне корродірованію.
  3. Чисте залізо не використовують в побуті та промисловості. З чистим залізом працюють тільки в хімічних лабораторіях.