Різниця між пароваркою і скороваркою

Різниця між пароваркою і скороваркою

Як правило, всі корисні продукти на смак і вигляд досить неапетитними. Цей поширений міф можуть з легкістю спростувати ті жінки, в арсеналі яких є різні чудо-каструлі для приготування корисних і смачних страв. До числа таких кухонних помічників можна віднести пароварку і скороварку.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пароварка - каструля, призначена для приготування різних страв за допомогою пари.

Пароварка

Скороварка - каструля, в якій їжа готується на порядок швидше за рахунок тиску, що нагнітається під герметично закритою кришкою.

Скороварка до змісту ↑

Порівняння

Пристрій пароварки значно складніше скороварки. Вона складається з ємності для води, ємності з отворами для продуктів (іноді - кількох ємностей), також зазвичай в комплект входить піддон, куди збирається рідина, що виділяється продуктами в процесі варіння. Скороварка ж за зовнішнім виглядом нагадує каструлю, яка відрізняється від звичайної кухонного начиння наявністю спеціального обода (він щільно фіксує кришку) і клапана, через який виходить зайвий пар. Електричні скороварки складаються з двох чаш, між якими встановлено нагрівальний елемент, і герметично закривається кришки.

Їжа в скороварці готується набагато швидше, ніж в пароварці. Причому продукти в скороварці зберігають свій натуральний колір і всі корисні речовини, так як практично не контактують з киснем.

В скороварку можна додавати продукти під час приготування. Усередині цієї каструлі нагнітається тиск, тому навіть після закінчення процесу готування її можна відкрити тільки після того, як воно спаде. В пароварці тиску немає, відповідно, і готову страву можна витягти відразу (не забувши про прихватках!).

В пароварці їжа готується на пару, який утворюється під час кипіння води в спеціальній ємності, розташованої в самому низу пристрою. У скороварці можна приготувати страви не тільки на пару, але і методом варіння або гасіння.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пароварка влаштована складніше, ніж скороварка.
  2. Процес приготування страв в скороварці займає менше часу, ніж в пароварці.
  3. В скороварку можна додавати продукти під час приготування.
  4. Продукти в скороварці готуються під тиском.
  5. В пароварці можна приготувати страви на пару, в скороварці - на пару, методом варіння або гасіння.