Різниця між парою і димом

Різниця між парою і димом

В промисловому місті можна часто бачити білі клуби, що піднімаються з розташованих далеко (або не зовсім далеко) заводських труб. І відразу якось не хочеться робити глибокий вдих, а в голову лізуть думки на кшталт "І навіщо я сюди забрався?". Однак не поспішайте збирати речі! Далеко не все те, що ми бачимо, що піднімається з заводських труб, є димом - часто це всього лише пар. До речі, а в чому відмінність пара від диму?

Почнемо з того, що під словом "пар" в російській мові зазвичай розуміють "водяна пара", тобто особливе фазовий стан води, тільки і всього. Дим же являють собою якусь суспензію частинок, які знаходяться в певній газовому середовищі. Таким чином, пара і дим не однакові за складом. Дим викликає помутніння атмосфери, він щільний за структурою (так як в ньому знаходяться тверді частинки). Пар не викликає такого помутніння, він швидко розсіюється. Багато промислових підприємств використовують енергію пара. Тому з багатьох труб, які ми бачимо на горизонті, виривається саме пар.

Пар не володіє запахом, характерний запах диму (залежить від того, що саме горить), знають усі.

Пам'ятайте прислів'я: "Немає диму без вогню?" Вона вірна. Дим є ознакою горіння і тління під впливом високих температур або хімічного впливу. Наявність пара аж ніяк не передбачає процес горіння. Відмінністю пара від диму є також і те, що останній забруднює навколишнє середовище, атмосферу, так як містить вуглекислий газ як один з продуктів горіння.У той же час, було б неправильним сказати, що пар абсолютно нешкідливий, тому що гаряча пара може привести до опіків, а також може викликати сухість слизових оболонок.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дим і пара мають різний склад і походження;
  2. Дим має специфічний запах;
  3. Дим завдає значної шкоди навколишньому середовищу.