Різниця між парою і газом

Різниця між парою і газом

Речовини в газоподібному стані широко поширені в природі. Вони утворюють атмосферу Землі, містяться у воді океанів, морів і річок в значних кількостях. Гази можуть існувати самостійно, а можуть виходити в результаті процесів пароутворення.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пар представляє газоподібний стан речовини, коли газова фаза знаходиться в рівновазі з рідкою фазою того ж речовини.

Газ представляє собою хаотично рухаються в усіх напрямках молекули, це агрегатний стан речовини.

до змісту ↑

Порівняння

Пар виходить в результаті процесу випаровування з поверхні рідини. Цей процес називають паротворенням, а зворотний процес, в результаті якого пар перетворюється в рідину, називають конденсацією. Пар буває насиченим або ненасиченим. Насичена пара утворюється в результаті процесу кипіння і знаходиться в динамічній рівновазі з рідиною. Обсяг рідини через конденсації пари не збільшується і не зменшується через її випаровування. Прикладом насиченого пара служить невелика кількість води в посудині, який герметично закритий.

ненасичених паром називають пар, у якого зі своєю рідиною немає термодинамічної рівноваги. Тиск ненасиченого пара завжди буде менше тиску насиченого пара при даній температурі. Якщо над поверхнею рідини знаходиться ненасичений пар, то процес пароутворення буде переважати над процесом конденсації.Кількість рідини в посудині поступово зменшуватиметься.

Чим же відрізняється водяна пара від повітря? У водяній парі присутні тільки частинки води. А в складі повітря є хімічні елементи в великій кількості, такі як водень, кисень, вуглекислий газ, азот і в невеликій кількості водяна пара.

Гази - це агрегатний стан речовини. Молекули в ньому рухаються хаотично, незалежно один від одного. Частинки не пов'язані або пов'язані слабо силами взаємодії, а тому рухаються вільно. У газу немає власної форми, він займають надається їм обсяг і легко стискається.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Газ існує в природі самостійно. Приклад: азот, кисень.
  2. Пар виходить з рідкої речовини в процесі пароутворення.
  3. Повітря і пар мають відмінності за хімічним складом.