Різниця між державним і недержавним вузом

Різниця між державним і недержавним вузом

Багато абітурієнтів задаються питанням: чи має значення, куди вступати: до державного вузу або недержавний? Вибір ускладнюється тим, що в кожному великому місті нашої країни є 5-10 державних вузів і ще більше - недержавних. Про що це говорить, і які відмінності державного вузу від недержавного можна перерахувати, ви дізнаєтеся в цій статті.

Державний вищий навчальний заклад - це вищий навчальний заклад, що фінансується і, в деякій мірі, контрольоване державою.

Недержавний вищий навчальний заклад - це те ж саме, але його засновником законодавчо визнається суспільство або його окремі представники.

Звичайно, державний вищий навчальний заклад, як і недержавний вуз повинні відповідати освітньому стандарту, прийнятому в країні, тому вони проходять раз в п'ять років перевірку під назвою "державна акредитація". Відомо безліч випадків, коли недержавні вузи закривалися по непроходження цієї перевірки. Також істотною відмінністю державного вузу від недержавного є те, що для державних вузів з муніципального бюджету виділяються кошти на безкоштовне навчання (за рахунок держави) успішних і академічно талановитих студентів за підсумками вступних випробувань.

Так склалося, що державні вузи існують давно, так як раніше все вузи були державними, і всі студенти навчалися за рахунок держави, основна складність полягала в вступі до вузу. Пізніше з'явилися недержавні вищі навчальні заклади. Те, що вони пропонують натомість традицій та історії - це інновації і співробітництво з іноземними інститутами і підприємствами, а також безліч програм з обміну студентами та можливості стажування. Однак це не означає, що в державному вузі все це неодмінно буде відсутній. Звичайно, за таким місткому питання, як відмінність державного вузу від недержавного, існує безліч думок: в одному світі бачать ситуацію викладачі, зовсім в іншому - студенти. Наприклад, багато хто вважає, що в державних вузах якість освіти вище, а також масажується той факт, що упор в навчанні робиться на теорію, а в недержавних вузах - на практику. Так як практично всі перераховані відмінності (ми повторимо їх нижче) нечіткі, головне - пам'ятати, що якісна освіта можна отримати в стінах вузу будь-якого типу, як і неякісне.

МГУ ім. М. В. Ломоносова

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Державні вузи засновуються державою і отримують дотації з державного бюджету, в той час як недержавні вузи фінансово самостійні і засновуються суспільством;
  2. Державні вузи зазвичай надають бюджетні місця для абітурієнтів, які набрали вищі бали на вступних іспитах, на відміну від недержавних;
  3. В нашій країні державні вузи мають давнішу історію, дають класичну освіту з упором на традиції і теоріію, а комерційні вузи приділяють більше уваги інноваціям.