Різниця між з'єднанням зірка і трикутник

Різниця між з'єднанням зірка і трикутник

В трифазних ланцюгах зазвичай застосовується два типи з'єднання обмоток трансформаторів, електричних приймачів і генераторів. Одне з цих з'єднань носить назву зірка, інше - трикутник. Розглянемо докладніше, що це за з'єднання і чим вони відрізняються один від одного.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

З'єднання в зірку має на увазі під собою таке з'єднання, в якому все робочі кінці фазних обмоток об'єднуються в один вузол, званий нульовий або нейтральною точкою і позначається буквою O.

з'єднання в трикутник представляє собою схему, при якій фазні обмотки генератора з'єднуються таким чином, що початок однієї з них з'єднується з кінцем іншого.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця в зазначених схемах полягає в з'єднанні кінців обмоток генератора електродвигуна. У схемою "зірка" , всі кінці обмоток з'єднуються разом, тоді як в схемою "трикутник" кінець однієї фазной обмотки монтується з початком наступної.

Крім принципової схеми збірки, електродвигуни з фазними обмотками, з'єднаними зіркою, функціонують значно м'якше, ніж двигуни, що мають з'єднання фазних обмоток в трикутник. Але при з'єднанні зіркою електродвигун не має можливості розвивати свою повну паспортну потужність.Тоді як, при з'єднанні фазних обмоток в трикутник двигун завжди працює на повну заявлену потужність, яка майже в півтора рази вище, ніж при з'єднанні в зірку. Великим недоліком з'єднання трикутником є ​​дуже великі величини пускових струмів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В схемі з'єднання зірка кінці обмоток монтуються в один вузол.
  2. В схемі з'єднання трикутник кінець однієї обмотки монтується з початком наступної обмотки.
  3. Електродвигун з обмотками, з'єднаними зіркою працює більш плавно, ніж двигун з з'єднанням в трикутник.
  4. При з'єднанні зіркою потужність двигуна завжди нижче паспортної.
  5. При з'єднанні в трикутник потужність двигуна майже в півтора рази вище, ніж при з'єднанні в зірку.