Різниця між вітражем і вікном

Різниця між вітражем і вікном

Крім звичайних вікон, існують і вражають уяву вітражі. Багато хто не шкодують коштів, щоб довірити майстрам роботу по їх створенню. Але чим відрізняється вітраж від вікна? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Для чого потрібні вітражі
  • Порівняння

Для чого потрібні вітражі

Головна функція, яку виконують такі твори, - декоративна. Якщо просте прозоре скло не привертає до себе особливої ​​уваги, то вітраж є помітним прикрасою і яскравим художнім акцентом в інтер'єрі та екстер'єрі будинку або громадської будівлі. Вітраж - це гра кольорів, а іноді і втілення ефектних образів.

Вітраж

Вікно в витражном стилі так само пропускає світло, але ще і впускає на підлогу і стіни зачаровують відблиски, завдяки чому в приміщенні створюється неповторна атмосфера. Треба сказати, що мистецтво створення вітражів з'явилося дуже давно. Спочатку кольорові вікна прикрашали палаци і храми, а пізніше вітражі стали родзинкою і інших будівель, в тому числі житлових будинків.

до змісту ↑

Порівняння

Яким же чином нічим не примітний віконний отвір перетворюється в шедевр? Секрет криється в техніці виготовлення вітража. Що являє собою такий твір? В одних випадках це сукупність підібраних один до одного кольорових скляних шматочків, в інших - нанесення на основу спеціальних фарб.Все це становить відміну вітража від вікна, скло якого є лише однорідним безбарвним полотном.

Зупинимося детальніше на тому, як створюються орнаменти і сюжетні картини, іменовані вітражами. Класичний спосіб - вирізання з кольорового скла фрагментів композиції, їх обрамлення свинцем і споювання. Оригінальним є вітраж з дерев'яними контурами. Для його отримання використовують поздовжній розпил дерева з тонким стовбуром і гілками. Плоска заготовка встановлюється в раму, а в проміжках між гілками фіксується кольорове скло.

Іноді вітраж виконується складальним способом. В такому випадку елементи малюнка закріплюються на наявної основі - готовому віконному склі. А найпростішим і найдешевшим варіантом, при якому не потрібно застосування додаткових стекол, є розпис вікна. При цьому спочатку лаком позначаються межі фрагментів, а потім ділянки між лініями заповнюються кольором. Робиться подібне не завжди за допомогою фарби. Матеріалом найчастіше служить, наприклад, кольоровий пісок, що прикладається до скляної поверхні.

Відповідаючи на питання, в чому різниця між вітражем і вікном, слід згадати і про те, що вітраж може мати набагато більші розміри. А також що за допомогою вітражної техніки не тільки створюються мальовничі віконні прорізи, а й виконуються візерунки на міжкімнатних дверях, світильниках і інших елементах інтер'єру.