Різниця між спреєм і аерозолем

Різниця між спреєм і аерозолем

В даний час в медичній практиці широко застосовуються спреї та аерозолі. Ці лікарські форми часто використовуються для зовнішнього застосування, вони призначені для нанесення лікарського засобу на рану, на шкіру, на слизові оболонки, а також для інгаляцій. У спреях і багатьох аерозолях приблизно однаковий принцип подачі лікарського препарату, який міститься там у вигляді рідких і твердих частинок, зважених в газовому середовищі. Так як обидві ці форми мають однаковий принцип подачі, то їх часто плутають. Однак між ними є певні відмінності, які необхідно враховувати при виборі лікарської форми.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Спрей розпорошується за допомогою механічного насоса, при цьому тиск у флаконі і тиск поза ним однакове.

Аерозоль розпорошується за рахунок утворення у флаконі надлишкового тиску, буває безперервного або дозуючого дії.

до змісту ↑

Порівняння

В момент використання і спрей, і аерозоль створюють стабільне розпорошення часток. Для аерозолю вони складають 2-5 мкм, для спрея - більше 5 мкм. Флакони в тому і в іншому випадку герметично закупорені, тому можливість попадання в них повітря або забруднень повністю виключається. Аерозолі та спреї з успіхом застосовуються в медичній практиці для розпилення різних лікарських засобів.Так, наприклад, протиопікові препарати (Пантенол, Олазоль) випускаються у вигляді аерозолю. У спреях сьогодні можна зустріти чимало лікарських препаратів, призначених для лікування носа (Аквамаріс, Долфін).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Спрей розпорошується за допомогою механічного насоса, при цьому тиск у флаконі дорівнює атмосферному. Аерозоль подається під тиском.
  2. Спрей розпорошує більші частки (понад 5 мкм), аерозоль - дрібні (2-5 мкм).