Різниця між джерелами і літературою

Різниця між джерелами і літературою

При виконанні письмових робіт не варто забувати про грамотному складанні переліку використаних джерел та літератури. Цей розділ, наступний після викладу основного матеріалу, викладачі переглядають дуже ретельно. Однак не всім студентам зрозуміло, чим відрізняються джерела від літератури. Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

  • Чому так важливо правильно скласти список
  • Порівняння

Чому так важливо правильно скласти список

Над заключними штрихами доведеться чимало потрудитися. Чому до написання зазначеного переліку необхідно ставитися дуже відповідально? По-перше, він дає уявлення про самому обсязі вивченого матеріалу. По-друге, викладач перевіряє, чи є в списку знайомі автори і авторитетними чи є джерела і література. По-третє, цей розділ показує, наскільки сумлінно поставився автор до оформлення своєї праці.

до змісту ↑

Порівняння

Згаданий список складається за певними правилами. Однак повернемося до питання про відміну джерел від літератури. Тут варто зауважити, що в широкому сенсі будь-який матеріал, який був використаний при написанні роботи, можна назвати інформаційним джерелом.

Але якщо необхідно виконати розмежування, то в групу "джерела" слід віднести все, що не є літературою.Це, наприклад, деякі архівні матеріали, офіційні документи, фотографії (старовинні або виконані власноруч), відеозапису, художні репродукції, залишені відгуки на виставках, інтерв'ю, особисті щоденники та інше.

Все дані про використані матеріали фіксуються в списку відповідно до вимог. Якщо, скажімо, актуальні відомості містилися в телевізійній передачі, то слід вказати точний час її трансляції та відповідний канал. До джерел іноді також відносять сторінки веб-сайтів. В інших випадках їх виділяють в окрему категорію "Ресурси Інтернету".

Розглядаючи, в чому різниця між джерелами і літературою, зупинимося і на матеріалах другого виду. Що слід відносити до літератури? Це енциклопедії, навчальні посібники, праці з розряду монографій, журнальні статті на досліджувану тему, хрестоматії, збірники, де автори викладають свої думки.

Варто враховувати, що літературні матеріали залишаються такими незалежно від того, на яких носіях вони розміщені. Інформацію цього типу можуть містити не тільки книги чи інші друковані видання, а й флеш-карти, компакт-диски, магнітні стрічки та інші подібні об'єкти.