Різниця між супом і юшкою

Різниця між супом і юшкою

Борщ, щі, харчо, розсольник, вуха - все ці перші страви мають насиченим смаком, ароматом і чудово втамовують голод. Без супу не обходиться жоден обід в дитячому саду, шкільної або громадській їдальні, так само як і бізнес-ланч в кафе. Що ж стосується юшки, то у більшості наших співвітчизників це слово народжує негативні асоціації. Але невже дане блюдо є другосортним, непридатним для повсякденного раціону сучасної людини? Спробуємо розібратися, чим відрізняється суп від юшки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Суп

Суп - перша страва, поширена в багатьох країнах світу. Як мінімум на 50% складається з рідини. Гарячі супи готуються за допомогою варіння, продукти поступово закладаються в воду. Втім, існують страви, які готуються на молоці. У сучасному нашому розумінні суп з'явився близько 4-5 століть назад. До цього часу просто не існувало хімічно нейтральною неокісляющуюся посуду, яку можна було б адаптувати для варіння. З її виникненням супи стали поступово поширюватися по території Південної Європи і набули популярності лише до XVII-XVIII століть. Дивно, але в Стародавньому Китаї супи почали готувати приблизно за 100 років до н. е. з появою кам'яної і глиняного посуду. Однак в їжу йшла лише гуща, отриманий відвар просто виливався.До слова сказати, на сьогоднішній день існує близько 150 типів супів.

Юшка

Юшка - різновид супу, яка представляє собою легкий відвар з овочів. Назва страви дається в залежності від сольного інгредієнта. Так, юшка може бути картопляної, лушпиння, бурякової, кукурудзяної і т. Д. Головне при приготуванні, щоб смак основного компонента нічим не перебивався. У допетровські часи юшка називали будь-які рідкі страви російської кухні. Слово "суп" стало використовуватися вже після сходження на трон першого Всеросійського Імператора. На сьогоднішній день юшка прийнято називати перші страви, зварені на швидку руку з завалялися в холодильнику інгредієнтів. Насправді це кулінарне творіння цілком можна поставити в один ряд з борщем, щами або солянкою. Процес його приготування вимагає наявності певних кухарських навичок і є далеко не простим.

до змісту ↑

Порівняння

Основні відмінності між поняттями полягають перш за все в рецептурі створення страв. Так, класичний суп вариться на основі м'ясного бульйону з додаванням найрізноманітніших інгредієнтів. Тобто компоненти в ньому співвідносяться приблизно в однакових пропорціях і смак кожного продукту цілком помітний. Не секрет, що приготування супу є досить тривалим процесом, адже м'ясо повинно як слід проваритися. Варто відзначити, що спочатку згаданий інгредієнт закладається в холодну воду, а овочі додаються в уже готовий бульйон. Зазвичай кулінарні вишукування віднімають у господині порядку 1-2 годин. Блюдо виходить дуже ситним і поживним.

Головна відмінність супу від юшки полягає в тому, що останнім страву готується на основі овочевого бульйону і базується лише на одному інгредієнті.Це не означає, що в ньому не повинно бути присутнім додаткових компонентів. Додавати їх можна і навіть потрібно, але в мінімальних кількостях, щоб вони не перебивали смаку соло продукту. Юшка готується не більше 30 хвилин і являє собою легкий овочевий відвар. Однак процес її створення складно назвати елементарним, адже інгредієнти повинні використовуватися в чітко вивірених пропорціях. Переборщивши з додатковими продуктами, можна перетворити юшку в овочевий суп. Варто відзначити, що солирующий компонент закладається в киплячу воду, а блюдо на виході виходить дуже густим. У порівнянні з супом, в якому зазвичай присутня 50% рідини, в юшці бульйону може бути вдвічі менше. Незважаючи на свою густоту, дане страву є переважно легким і дієтичним.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між супом і юшкою.

до змісту ↑

Таблиця

Суп Юшка
Готується переважно на м'ясному бульйоні Являє собою легкий овочевий відвар
Складається з безлічі інгредієнтів, які використовуються в рівних пропорціях Один компонент є солістом
Процес приготування займає близько 1-2 годин Вариться не більше 30 хвилин
М'ясо закладається в холодну воду, а овочі - в готовий бульйон Овочі занурюються в окріп
На рідина доводиться близько 50% Виходить дуже густий
Є ситним і поживним стравою Легке дієтичне куша тє