Різниця між піснею і романсом

Різниця між піснею і романсом

Прониклива мелодія пробуджує в душі людини хвилюючі почуття, допомагає йому зануритися в спогади або помріяти про майбутнє. Для вираження почуттів ліричного героя служать і пісня, і романс. А в чому ж відмінності цих невеликих музичних творів один від одного? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пісня - жанр вокальної музики, одягнений в куплетну або строфическую форму; словесно-музичний твір з поетичним текстом і легко запам'ятовується музичним рядом, яке виповнюється однією особою або хором.

Романс - вокальний твір, написаний на основі невеликого ліричного вірша, що розповідає переважно про любовні переживання.

до змісту ↑

Порівняння

Хоча між піснею і романсом є багато спільного, оскільки романс, власне, є одним з видів пісні, між ними існують і відмінності. У широкому значенні пісня включає в себе все, що співається, виповнюється голосом. Саме романс зародився в середньовічній Іспанії як альтернатива офіційним латинським піснеспівів і спочатку був побутову пісню на іспанському (він же - романський) мовою. У Німеччині та романс, і пісня називалися одним словом - das Lied.До Росії романс прийшов з Франції і незабаром знайшов свої особливі, національні риси: у свій час він навіть називався "російської піснею". І дійсно, він дуже близький російській душі, її особливому, тонкому складу.

Зміст пісні може бути абсолютно різним, і не завжди вона має конкретного адресата. Романс відрізняється ліричним, любовним змістом, причому співаючий звертається до конкретної особи. У романсі однаково значущі і музика, і слова, і манера виконання, в той час як пісня привертає в першу чергу яскравою ритмічної мелодією, а слова в ній не завжди важливі (особливо якщо говорити про популярних естрадних піснях). Найчастіше в пісні є приспів - повторювана частина, що виконується в кінці кожного куплета, іноді і не по одному разу. У романсі зазвичай приспіву немає взагалі.

Пісня, як правило, виконується і одним співаком, і дуетом, і квартетом, і хором - варіантів існує досить. Пісні бувають як з інструментальним супроводом (гітара, фортепіано та інші музичні інструменти), так і без нього (а капела). Романс виповнюється найчастіше сольно під акомпанемент одного музичного інструменту, в більшості випадків - фортепіано, і відноситься до жанру камерному, призначеному для малої кількості слухачів, адже в ньому виражаються глибоко особисті почуття.

Яскрава особливість романсу - довірча, але при цьому не фамільярно манера звернення до слухача. Романсу властива задушевна щирість. Він спонукає до співпереживання, співчуття, створює настрій мрійливої, томної, світлого смутку, легкої меланхолії. Романс може передавати і такі почуття, як відчай, навіть лють, але ніколи - агресію (на відміну від багатьох сучасних рок-пісень).

Для романсу обов'язковий нехитрий сюжет (любов, зрада, перша зустріч, розлука, самотність, загибель коханого), зрозумілий кожній людині, виражений в доступній формі. Важлива і гранично проста рима ( прекрасно - марно , мови - зустрічі , місяць - сповнена , небеса - роса , люблю - стомлені ). Поєднання слів повинно бути нескладним і при цьому витонченим. У романсі поєднуються галантність і благородство, щирість і глибина. Можливо, саме цим пояснюється його нев'януча популярність у слухачів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пісня - більш широке поняття, романс ж - один з її видів. Романси в більшості випадків живуть довше, ніж естрадні пісні, розраховані на масову аудиторію. Романс - жанр камерний, призначений для вузького кола слухачів.
  2. В романсі, на відміну від пісні, однаково значущі музика, слово і манера виконання. Акомпанемент не менш важливий, ніж сама вокальна партія. Романс відрізняється поєднанням піднесеної поезії і виразного музичного супроводу. Він зазвичай написаний на вірші знаменитих, видатних поетів.
  3. Романс - жанр сентиментальний, розрахований на чутливість слухачів. Він розповідає переважно про любовні переживання, обов'язково викликає емоційну реакцію, передає стан тихої, світлого смутку, легкої меланхолії. Зміст пісні може бути різним за змістом.
  4. Найчастіше романс виповнюється сольно, під акомпанемент одного музичного інструменту. Пісня може петься хором, під супровід інструментального ансамблю.
  5. У пісні зазвичай є повторюваний приспів, в романсі його, як правило, немає.