Різниця між солідолом і литолом

Різниця між солідолом і литолом

Солідол і литол є відомими мастильними матеріалами. Вони виробляються з нафтового масла з додаванням певних компонентів. Обидва засоби мають в'язкістю і пластичністю. А чим відрізняється солідол від літолу? Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

З двох складів, застосовуваних для обробки дотичних і зазнають тертя поверхонь, солідол був розроблений раніше. Так він виглядає:

Солідол

А це більш сучасний матеріал - литол:

Литол

Як видно, мастила візуально схожі. До речі, їх відтінок може бути різним: від світлого до дуже темного.

до змісту ↑

Порівняння

Перш за все звернемо увагу на хімічний склад цих продуктів. У чому тут помічається відміну солідолу від літолу? У тому, що загустителями в кожному випадку виступають різні речовини. У першого препарату це кальциевое мило, а у другого - літієве. Крім того, для виробництва літолу береться не будь-яке нафтове масло, а має певну щільність, що не відноситься до солідолу.

Склад впливає на властивості мастил. І, треба сказати, солідол в цьому плані багато в чому програє. Він менш стійкий до великого нагрівання. Матеріал не погіршується приблизно до 70 ºС, а при температурі вище цього значення він втрачає в'язкість і перестає справлятися зі своїми функціями.

Досконаліший литол може виконувати покладені на нього завдання до межі в 120 ºC. Така теплостійкість мастильного кошти дозволяє застосовувати його в механізмах, які, працюючи, сильно нагріваються. Для обслуговування сучасних автомобілів підходить саме цей склад. А солідол в наші дні більш затребуваний в сільгосптехніки, що не відчуває настільки сильного нагріву. Крім того, це змащення вимивається дещо гірше і для засобів, що експлуатуються в умовах вогкості, цілком прийнятна.

Слід зазначити, що кожен з розглянутих матеріалів негативно впливає на певні речовини, з яких можуть виконуватися технічні деталі. У чому різниця між солідолом і литолом в цьому відношенні? У тому, що кальцієва мастило "конфліктує" з гумою і пластиком, з яких виготовляються всілякі покриття. А литол, при одночасному впливі води, небезпечний для алюмінієвих елементів. Все це слід враховувати, збираючись використовувати той чи інший препарат.

Солідол Литол
Загуститель - кальциевое мило Загуститель - літієве мило
Температурний поріг - 70 ºС Витримує більш сильне нагрівання - до 120 ºC
Використовується, наприклад, в сільгосптехніки Підходить для обслуговування автомобілів
Вимивається важче Менш водостійкий
Роз'їдає гуму і пластик Агресивний до алюмінію