Різниця між м'яким сиром і твердим

Різниця між м'яким сиром і твердим

Сир відомий як вироблений з молока цінний продукт. У ньому містяться корисні і легкі для засвоєння організмом речовини. Вироби подібного роду класифікуються за різними ознаками. Найпростішим є поділ сиру на м'які і тверді сорти. Розглянемо, чим відрізняються зразки цих двох категорій.

Зміст статті

  • Основні характеристики
  • Особливості виробництва
  • Поживна цінність

Основні характеристики

Головний параметр, за яким розпізнають названі сири, - консистенція. У м'яких сортів (рокфор, Невшатель, моцарелла) вона ніжна, м'яка, що обумовлено вмістом великої відсотка вологи. Тверді сири (чеддер, романо, пармезан) є щільними, придатними для нарізування скибочками або подрібнення на тертці. В їх структурі нерідко присутня безліч порожнеч, або вічок, які надають виробам особливу привабливість.

Сир обох видів може бути покритий скоринкою. Але саме у багатьох м'яких зразків вона цвілевих. Це ні в якому разі не означає, що продукт зіпсований. Використовувана при такому виробництві цвіль є благородною, спеціально вирощують. У ній складається особливий смак сирних виробів. Тим часом у твердих варіантів корочка часто воскова. Раніше в неї на певній ділянці вдавлювалися пластмасові цифри, повідомляють якусь важливу інформацію. Подібне зрідка зустрічається і зараз, але зазвичай для маркування тепер використовуються чорнильні штампи.

Смак і аромат обговорюваних видів сиру буває різним. М'яких сортів властива пікантність. Тут традиційно присутній яскравий запах, а смак може відчуватися, наприклад, перцевий або грибний. Твердий сир нерідко наділений тонким ароматом і своєрідним кислуватим смаком. Апетитні скибочки такого продукту стануть чудовим доповненням до вина.

до змісту ↑

Особливості виробництва

При виготовленні м'яких сортів активно стимулюються молочнокислі процеси. Маса в результаті створаживается. Дозрівання в даному випадку застосовується не завжди. Якщо воно передбачено, то відбувається в порівняно невеликі терміни - до двох місяців. Саме в цей час на поверхні, а часто і всередині сиру розвивається їстівна цвіль. Ряд виробів виготовляється з так званої відмитої скоринкою. Вона формується в результаті обробки сиру розсолом або винним складом.

Тверді зразки отримують з використанням закваски і спеціальної речовини - сичужного ферменту. Технологія виробництва тут виключає можливість впровадження в сирну масу цвілевих культур. Особливістю виготовлення продуктів цього типу є тривалий період дозрівання - аж до декількох років. Витримані таким чином вироби і зберігаються потім набагато довше, ніж аналоги м'яких сортів.

до змісту ↑

Поживна цінність

З цієї позиції першість віддається м'яких сирів. Вони більшою мірою збагачені розчинним білком, який, до слова, засвоюється краще знаходиться в чистому молоці, і всілякими вітамінами. У той же час твердий сир лідирує по калорійності. В цілому продукт тієї та іншої різновиди, як було вже згадано, дуже корисний.