Різниця між диваном і диваном

Різниця між диваном і диваном

Софа і стандартний диван - популярні різновиди меблів. Кожен зі згаданих предметів інтер'єру має свої особливості. Зупинимося на цьому детальніше і з'ясуємо, чим відрізняється софа від дивана.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Софа - досить місткий предмет меблів, оснащений підлокітниками і спинкою. Це виріб, яке прийшло до нас зі Сходу, спочатку прикрашало інтер'єр аристократичних віталень. В ту пору на таких меблів, виготовленої з цінного дерева і оббитих дорогим шовком або натуральною шкірою, було прийнято тільки сидіти. Але згодом софу стали використовувати і для відпочинку лежачи.

Софа

Диван - комфортабельний предмет меблів, який (на відміну, наприклад, від крісла) здатний вмістити кілька сидячих людей. Має м'яке сидіння, підлокітники і спинку.

Диван

В загальному значенні софа теж є варіацією дивана. Однак ми будемо порівнювати ці предмети в традиційному розумінні.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, за своїм устроєм два предмета меблів дуже схожі. Але відмінність софи від дивана полягає в формі і розмірах їх конструкційних елементів. А від цього, у свою чергу, залежать зовнішній вигляд і інші характеристики виробів.

Особливістю софи є не надто високі підлокітники і спинка, виконані на одному рівні по висоті.Іноді допускаються відхилення від стандарту, і спинка робиться трохи вище підлокітників або, в оригінальних моделях, має асиметричну форму.

Софа зазвичай володіє прямолінійними, строгими обрисами. Це приземкувата меблі з рівним, широким, в міру жорстким сидінням. Лежати на канапі зручніше дорослим з невеликою вагою. Завдяки своїй компактності і стриманості софа особливо вітається в інтер'єрі, який характеризується мінімалізмом, а також в приміщеннях з малою площею.

Диван часто виглядає більш вишукано і розкішно, ніж софа, завдяки зігнутим формам складових деталей. Якщо софа найчастіше забезпечується суцільним матрацом, то диван нерідко комплектується спеціальними подушками, з яких викладається сидіння. В цілому диван виглядає більш масивним, об'ємним і високим.

У чому різниця між диваном і диваном щодо функціональності? У тому, що диван з двох предметів є більш універсальним. Застосовуються різноманітні механізми його трансформації. У той же час софа також може оснащуватися простим розкладним механізмом і зручними білизняними секціями.

до змісту ↑

Таблиця

Софа Диван
Низькі підлокітники і спинка, виконані на одному рівні Висока спинка
Сидіння широке, рівне, як правило, суцільне сидіння вже, м'якше, часто складається з подушок
Прямі обриси часто вигнуті контури
Приземкувата вищий
Стримана і компактна Об'ємний, розкішний
Менш функціональна Більш функціональний