Різниця між Собр і ОМОНом

Різниця між Собр і ОМОНом

Сотні військових спеціальних підрозділів цілодобово охороняють спокій росіян: спецназ ГРУ, ФСБ, армійський. Їх цілі і завдання в загальному зрозумілі. А ось зі спецназом міліцейським не все ясно. Кожен хоча б раз чув такі абревіатури, як СОБР і ОМОН, але для чого створені ці організації і чим вони відрізняються, відомо далеко не всім.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

СОБР - це Спеціальний Відділ Швидкого Реагування; як регіональні, так і федеральні спецпідрозділу МВС РФ, спочатку створені як структурний підрозділ УБОЗ МВС РФ (управлінь по боротьбі з організованою злочинністю).

ОМОН - акронім від "Загін Мобільний особливого призначення" (до реформи МВС в Росії називався "Загін Міліції особливого призначення"); спецпідрозділу поліції, що застосовуються для забезпечення громадського порядку та безпеки в міських умовах, а також в гарячих точках РФ.

до змісту ↑

Порівняння

В першу чергу, за організаційно-штатній структурі та важливість справ. Основне завдання ОМОНу - охорона громадського порядку під час масових заходів, дії по припиненню масових заворушень і групових хуліганських дій, при виникненні надзвичайних ситуацій, в місцях зі складною кримінальною обстановкою.

СОБР таких завдань не вирішує. Багато в чому це пов'язано з історією обох підрозділів.До відомої реформи МВС РФ міліція ділилася на міліцію громадської безпеки (МОБ), спеціальну та кримінальну міліцію (КМ).

Пояснення для неспеціалістів: основу кримінальної міліції складає легендарний карний розшук з його оперуповноваженими. Найвідоміші підрозділи МОБ - дільничні інспектори і ППС.

Так ось, ОМОН підпорядковувався начальнику МОБ, а СОБР входив в КМ і підкорявся начальнику ГУВС або його заступнику. Звідси і характер вирішуваних Собр і ОМОНом завдань.

На відміну від ОМОНу, в Собр служать виключно офіцери, а основний упор при відборі кандидатів в СОБР робиться на чоловіків з вищою освітою.

Відрізняється і підготовка: в Собр індивідуально готують фахівців з якого-небудь з напрямків, але кожен боєць здатний замінити товариша при необхідності. У Собр більшу увагу, ніж в ОМОН, приділяється "роботі" проти озброєного злочинця в міських умовах. ОМОН ж ретельніше ставиться до виконання завдань в місцях масового скупчення людей.

В цілому можна сказати, що завдання СОБР вужчі, він покликаний наносити «точкові» удари по злочинності.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. СОБР - спеціальні підрозділи федерального і регіонального підпорядкування, що входять до складу МВС РФ.
  2. ОМОН - спецпідрозділу МВС РФ, основне завдання яких - підтримання громадського порядку та безпеки.
  3. СОБР з моменту створення і до реформи МВС РФ входив до складу кримінальної міліції.
  4. ОМОН до реформи РФ був підрозділом міліції громадської безпеки.
  5. Завдання СОБР вже задач ОМОНу і часто не пов'язані з масовими скупченнями людей (на спортивних, розважальних заходах, мітингах і т.д.).
  6. В Собр, на відміну від ОМОНу, служать виключно офіцери.