Різниця між кедами і кросівками

Різниця між кедами і кросівками

Спортивне взуття давно перейшла з розряду доречною лише під час тренувань в категорію повсякденному. В наші дні її цілком допустимо носити навіть зі звичайними речами, так що вона оселилася вже практично в кожному гардеробі. Проте до цих пір не всім зрозуміло, чим відрізняються кеди від кросівок. Обидва види взуття можна назвати популярними, зручними, практичними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняльна таблиця

Визначення

Історично кеди були винайдені першими. Їх масове виробництво стартувало в 1916 році. Тоді це була взуття для занять спортом. У 30-40-е з'явилися перші кросівки. Вони стали різновидом кед, розробленої спеціально для тенісу.

Відрізнити кеди від кросівок можна навіть на вигляд (див. Фото нижче).

Кеди

Кросівки

Особливостями кед є: плоска суцільна підошва з вулканізованої гуми і мис в ділянці носка з цього ж матеріалу, а також текстильний верх. Сучасні моделі можуть виготовлятися і з шкіри, замші, однак найпоширенішими залишаються варіанти з тканини. Традиційні кеди досить високі, вони закривають щиколотку, що теж є відмінною рисою.

Кросівки мають рельєфну підошву, більш товсту, ніж у кед. Вона складається з двох частин: проміжної і безпосередньо підошви. Перша зазвичай виготовляється з полімерів, наприклад етиленвінілацетату або поліуретану, до яких іноді додають гуму.Матеріалами для другої частини - підошви - служать каучук, вуглецева, синтетична гума або її суміш з натуральної.

Протекторний рельєф біля підніжжя кросівок забезпечує краще зчеплення з поверхнею при бігу і інших заняттях спортом. Для додаткового комфорту вони можуть мати повітряну подушку або амортизатор. Ще однією особливістю кросівок, що відрізняє їх від кедів, є трохи задерта вгору шкарпеткова частина. Цей конструктивний нюанс також служить для зручності.

Верхня частина кросівок нижче, ніж у кед. Вони повністю закривають стопу, але не щиколотку. Верх кросівок виготовляється зі шкіри, замші або синтетичних матеріалів. У них, як правило, робиться безліч маленьких отворів, щоб забезпечити приплив повітря. З внутрішньої сторони кросівок часто викладають м'яку тканину, завдяки якій нога краще фіксується.

Якщо розглядати кеди і кросівки виключно як спортивне взуття, то в наші дні більше різновидів мають другі. До того ж вони більш популярні. Провідні бренди розробляють спеціальні моделі для бігу, ходьби, футболу, фітнесу та ряду інших видів спорту. Їх конструкцію постійно вдосконалюють і адаптують для забезпечення максимального комфорту під час занять. У свою чергу традиційні кеди не сильно змінилися з часів створення. Зате вони набули широкої популярності у молоді, що відносить себе до різних субкультурних течій: любителям панк-, рок-стилів і т. Д.

Відмінність кед від кросівок помітно і в віяння моди. Так, чоловічі та жіночі ділові костюми, спідниці-олівці, прямі брюки та інші атрибути офісного гардероба в неформальних образах допустимо поєднувати з кросівками.До кедам слід підбирати більш простий одяг: джинси, штани, футболки, у випадку з жіночим комплектом - шифонові і трикотажні сукні, спідниці і т. П.

до змісту ↑

Порівняльна таблиця

Ще раз подивимося, в чому різниця між кедами і кросівками.

Кеди Кросівки
Були винайдені першими як основний вид спортивного взуття З'явилися пізніше і спочатку були різновидом кед
Хмарно і плоска підошва Рельєфна підошва, яка складається з двох частин, з піднесеним носом
Підошва тонше, виготовляється з вулканізованої гуми Підошва товщі, проміжна частина зазвичай з полімерів, основна - з різних видів гум і їх сумішей
Верх найчастіше з текстилю, є гумовий носик Верх повністю зі шкіри , замші або синтетики
Закривають щиколотку Закривають стопу
Немає Щоб отримати додаткову прошарків тканини для фіксації ноги Є додатковий шар м'якої тканини з внутрішньої сторони
Популярні у представників субкультурних течій Існує більше моделей для різних видів спорту
Гасають тільки з предметами неформального гардероба Допускається поєднання з класичними речами