Різниця між смартфоном і телефоном

Різниця між смартфоном і телефоном

Життя сучасної людини, напевно, вже не можлива без мобільного телефону. З кожним днем ​​наші вимоги до функцій телефону ростуть, але і виробники не відстають і пропонують найширший вибір різних по дизайну і функціональності апаратів. Останнім часом широкого поширення набули смартфони. Однак багато споживачів, і навіть працівники магазинів стільникового зв'язку, не можуть пояснити різницю між класичним телефоном і новомодним смартфонам. Часто ми, самі не розуміючи того, віддаємо перевагу саме смартфону, хоча сучасні телефони підтягуються за своїми функціями до цих "інтелектуальним" апаратам. Можливо, в недалекому майбутньому, всі телефони будуть являти собою смартфони.

Зміст статті

 • Підтримка форматів файлів
 • Встановлені програми
 • Одночасне використання програмного коду
 • Передача файлів
 • Експлуатація
 • Висновки Topinfoweb.com. ru:

Мобільний телефон - це переносний засіб зв'язку. Дозволяє робити і отримувати дзвінки і SMS-, MMS- повідомлення, має вихід в Інтернет, надає можливість грати в ігри.

" Смартфон " перекладається з англійської як "розумний телефон". І він насправді є таким.Смартфон можна назвати перехідним етапом між телефоном і комп'ютером. На смартфон, як і на комп'ютер, встановлюється операційна система, що дає можливість користуватися великою кількістю програм.

Часто зовні смартфон зовсім не відрізняється від звичайного телефону: та ж клавіатура, той же екран, ті ж розміри. Однак існує ряд смартфонів, які являють собою якийсь гібрид телефону з КПК, і більше схожі на останніх. У них немає клавіатури, а управління відбувається за допомогою стилуса або пальця через сенсорний дисплей, розмір якого значно перевищує екран звичайного мобільного телефону.

Підтримка форматів файлів

На звичайному мобільному телефоні як правило немає додаткових функцій, крім проглядання картинок і Java-ігор. На смартфон крім тих же Java-ігор можна встановлювати Sis-ігри, різні програми (Word, Excel, Adobe Reader та інші), всілякі додатки. Можна також переглядати картинки без втрати якості і відео в форматах 3GP, MP4, AVI.

Єдина незручність при перегляді фільмів - це маленький екран. Тому, якщо ви плануєте в майбутньому дивитися відеоролики на своєму апараті, краще відразу подбати про величину екрану при виборі смартфона в магазині.

до змісту ↑

Встановлені програми

На звичайний телефон ви можете закачати ігри, рінгтони, музику, картинки. Ось, мабуть, і все.

Можливості смартфона значно більше:

 • для зручності управління файлами - файловий менеджер
 • для читання і редагування текстових документів і форматів PRC, PDB - iSilo
 • GPS- модуль для використання супутникової навігації
 • органайзер архіватор
 • On-line перекладач зі словником для восьми мов і багато іншого.
 • Настільки звична фото- або відеозйомка на мобільний телефон - це теж функції смартфона.

до змісту ↑

Одночасне використання програмного коду

Все наявні на телефоні функції виконуються послідовно, одна за одною.

Незаперечною перевагою смартфона є можливість використання декількох програм одночасно: наприклад, слухати музику і робити якісь обчислення на калькуляторі.

до змісту ↑

Передача файлів

Трапляється, що необхідно терміново передати кому-небудь якийсь файл, а доступу до комп'ютера немає. В такому випадку ви можете скористатися смартфоном. За допомогою цього пристрою можна відправляти текстові документи, програми, ігри.

Звичайний мобільний телефон дозволяє відправляти лише SMS та MMS.

до змісту ↑

Експлуатація

Звичайні мобільні телефони досить надійні і міцні. Їх кидають на підлогу, кидають у воду, але після того, як їх просушать і переберуть, вони все одно продовжують працювати. А в разі серйозних пошкоджень екрану або корпусу, їх просто замінюють.

Смартфони не такі. Вони бояться найменшого удару. При попаданні в воду, вузли мікросхеми окислюються, і телефон перестає працювати. Ремонт таких апаратів дуже складний і дорогий.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru:

Стільниковий телефон виконує лише одну функцію - забезпечення стільниковим зв'язком. Смартфон ж - багатофункціональний.

 1. Смартфон має процесор, що дозволяє встановити операційну систему.
 2. Смартфон, на відміну від звичайного телефону, дозволяє працювати в режимі багатозадачності.
 3. Смартфон можна використовувати в якості відеоплеєра для проглядання відеофільмів формату AVI і MP4.
 4. Телефон відрізняється більшою надійністю і не боїться механічних пошкоджень.Смартфон більш крихкий і може вийти з ладу навіть від слабкого падіння.