Різниця між малощетінковимі і многощетинковими хробаками

Різниця між малощетінковимі і многощетинковими хробаками

Ставлення до черв'якам у людей неоднозначне, а їх роль в біосфері до кінця не вивчена. Виявлення відмінностей між малощетінковимі і многощетинковими хробаками дозволить читачеві переглянути свої позиції до даних представниками Царства Тварин.

Зміст статті

 • Малощетінковиє черви
 • Поліхети
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Малощетінковиє черви

Малощетінковиє черви є одним з підкласів кільчастих хробаків. Найяскравішим і добре знайомим представником таксона є самий тривіальний Земляний черв'як. Любителі яскравих книжок про екзотичних тварин і всіляких рекордсменів можуть згадати про тропічних черв'яків, довжина яких сягає 2. 5 метрів. Студент або співробітник кафедри зоології може уточнити, що малощетинкові черви іменуються Олігохети, що в перекладі з грецького означає - "мало волосся". Більшість малощетінкових черв'яків живе в землі, рідше - в придонному шарі прісноводних водойм.

Земляний черв'як - типовий представник малощетінкових черв'яків

Як і у всіх кільчастих черв'яків, тіло олигохет поділено на сегменти. На кожному сегменті зовні стовбурчиться пара щетинок. В середині є вторинна порожнина - цілому, розділена диссепиментами, перегородками на окремі членнікі.Дихають тварини шкірою і мають замкнуту кровоносну систему. У хробаків примітивна травна система, що складається з 3-х відділів. Нервова система представлена ​​нервовим ланцюжком з парою збільшених надглоточнимі гангліїв. Видільна система починається воронками в цілому одного членніка, а закінчується порами в наступному членніке. При цьому з тіла віддаляються сильно концентровані продукти обміну речовин, що є наслідком пристосування до підземного способу життя.

Практично всі олігохети є гермафродитом. У характерному для класу паску знаходиться слиз, яка з'єднує пару черв'яків при копуляції. Так вони обмінюються сперматозоїдами. Запліднені яйця кожен черв'як відкладає все в тому ж слизовому коконі. Згодом з нього виходить особина, подібна батькові.

Олігохети поїдають відмерлі листя, трупи тварин і людей. Корм вони заковтують разом з шматочками грунту. Саме малощетінкових черв'яків приписують ключову роль у формуванні гумусу в грунті.

до змісту ↑

Поліхети

Поліхети є одним з підкласів кільчастих хробаків. Найвідомішими представниками таксона є пескожіл і нереїда. Іноді тварин називають полихетами, що в перекладі з грецького означає "багато волосся". Переважна більшість многощетинкових черв'яків живе в солоних водоймах. Відомі лише пара пологів, що освоїли прісноводні озера і глибокі шари грунту. Розмір тіла тварин варіюється від 2 мм до 3-х метрів.

пескожіла - типовий представник многощетинкових черв'яків

Як у всіх представників типу кільчастих хробаків, тіло поліхети складається з членніков.Від кожного сегмента відходять придатки, до яких прикріплені хитнув щетинки. Іноді на передньому кінці хробака щетинки утворюють віночок, який виконує дихальну функцію. У кожному сегменті знаходиться ізольований целомічний мішок, а також дублюються органи розмноження і виділення.

Поліхети володіють очима і органами рівноваги. Більшість черв'яків різностатеві. Після зовнішнього запліднення самка відкладає яйця. З них виходять личинки-тріхофори. Через деякий час вони трансформуються в особина, подібну батькам. Більшість поліхети хижаки, менша кількість видів займається поїданням впали на дно залишків плоті або відмерлих рослин.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Видів малощетінкових черв'яків менше, ніж многощетинкових. Перших всього 3 тисячі видів, друге - близько 10 тисяч.
 2. Максимальні розміри поліхети перевищують максимальні розмір олигохет, досягаючи 3-х метрів.
 3. Тварини мають різні місця існування. Малощетінковиє черви живуть переважно в грунті, більшість многощетинкових черв'яків воліють теплі і солоні водойми.
 4. Олігохети сприймають кисень усією поверхнею шкіри, поліхети дихають за допомогою псевдо-зябер-щетинок.
 5. Малощетінковиє - гермафродити, многощетінковиє - роздільностатеві тварини.
 6. Олігохети, що з'явилися з яйця, схожі на своїх батьків. Поліхети проходять стадію личинки.
 7. Малощетінковиє пожирають отмершую листя і трупи, більшість многощетинкових є активними хижаками.
 8. Малощетінковиє є одними з основних продуцентів гумусу, тому підлягають охороні і дбайливого ставлення до них!